Codility docenione przez TechCrunch

W ręce polskiej firmy Codility trafiła przyznawana przez serwis TechCrunch.com nagroda The Europas.

To kolejna edycja imprezy dla młodych firm internetowych, której organizatorem jak co roku jest serwis TechCrunch.

Tegoroczna edycja The Europas jest dla nas szczególnie ważna ze względu na silny polski akcent.

Jedna z nagród trafiła w ręce twórców serwisu Codility. Firma otrzymała nagrodę w kategorii "narzędzia dla start-upów". Warto też dodać, ze była jedyną firma z Polski, która zakwalifikowała się do konkursu.

Codility.com to projekt oferujący aplikację do zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji. Pracodawca korzystający z Codility może dokładnie poznać kompetencje kandydata i ocenić zlecony mu do napisania fragment kodu, jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy kwalifikacyjnej.

Codility jest dziełem Tomasza Błaszczyka, Grzegorza Jakackiego i Tomasza Walenia.

The Europas nie jest pierwszą nagrodą jaką zdobyło Codility. W ubiegłym roku firma znalazła się w grupie sześciu zwycięzców londyńskiego konkursu Seed Camp. Twórcy otrzymali 50 tys. euro na rozwój produktu oraz możliwość wzięcia udziału w 3-miesięcznych warsztatach szkoleniowych.

Czytaj też:

Rozmowa z Grzegorzem Jakackim współtwórcą firmy programistycznej Enpoka i serwisu Codility.com oferującego usługi weryfikacji umiejętności programistów przez Internet.

Co jeszcze działo się na The Europas?

Nagrodę Grand Prix The Europas zdobył zespół Mind Candy za stronę Moshi Monsters. Projekt można porównać do polskiego Animili.pl.

Z kolei Najlepszym europejskim startupem 2010 został serwis Flattr.com. Jest to system do płacenia za darmowe treści. Oto opis: co miesiąc użytkownik Flattr.com wpłaca niewielką sumę pieniędzy. Potem, gdy napotka w sieci na treści, które mu się podobają, może obdarować właścicieli contentu częścią wcześniej wpłaconej sumy (wystarczy kliknąć w specjalny guzik).

Pod koniec miesiąca system dzieli całą sumę wpłaconą przez użytkownika do Flattr.com na wszystkie serwisy, na których użytkownik okazał swoją wdzięczność. Oto filmik: