Co z aktualnościami na Facebooku?

Niedawno Facebook doczekał się kilku zmian. Użytkownicy serwisu społecznościowego zauważyli również, że w ich aktualnościach nie wyświetlają się posty od wszystkich znajomych. Facebook podaje jednak, że nie jest to żadna nowość.

Co z aktualnościami na Facebooku?

Aktualności można dostosować do swoich potrzeb

Polecamy:

Zobacz też:

Zaznacz tę opcję jeśli chcesz otrzymywać aktualności wszystkich znajomych

Jedną z wprowadzony funkcji jest sposób oglądania zdjęć pojawiających się w aktualnościach. Wyświetlane są w okienku i nie jesteśmy już przenoszeni do galerii użytkownika. Pojawiła się też możliwość wyświetlania jedynie najpopularniejszych aktualności. Zmiany wprowadzono także na fanpage'ach, które otrzymały nowy layout.

Te zmiany były dość widoczne i raczej pozytywnie przyjęte. Kolejna zmiana wywołał jednak już pewne wzburzenie wśród facebookowiczów. Okazuje się, że w jakimś momencie zmieniono niektórym użytkownikom domyślne opcje wyświetlania aktualności.

Po pierwsze, domyślne stały się najpopularniejsze aktualności, a po drugie wyświetlane są tylko informacje od znajomych, z którymi użytkownik najczęściej się kontaktuje. Nagłe zniknięcie postów wcześniej aktywnych znajomych mogło wprawić w zdziwienie.

Facebook zapytany przez serwis technolgizer.com o tę kwestię odpowiedział, że nie zmienił ustawień, a jedynie uprościł te, które istniały już od roku. Niewiele osób wiedziało, że taki system wyświetlania postów wprowadzono przed rokiem pod nazwą EdgeRank. Z jakichś przyczyn dopiero teraz jego działanie zostało na taką skalę dostrzeżone.

Nie ma jednak problemu, aby dostosować opcje do naszych potrzeb. Aby otrzymywać wszystkie aktualności należy postępować według następującej procedury. Jeśli mamy zaznaczone najpopularniejsze aktualności, to zmieńmy je na najnowsze (patrz ramka). Teraz kliknijmy na najnowsze i wybierzmy edytuj opcje. Ustawiamy, czy chcemy otrzymywać aktualności wszystkich znajomych, czy tych, z którymi najczęściej się kontaktujemy.