Co najchętniej oglądaliśmy na YouTubie w 2009?

Opublikowana przez YouTube lista najchętniej oglądanych filmów i klipów wideo w mijającym roku nie zaskakuje. Pierwsze miejsce zajęła znana także u nas Susan Boyle.

Susan Boyle została tym roku absolutną królową YouTube’a. Film z jej udziałem obejrzano ponad 120 milionów razy. W sumie to prawie tyle samo, co w filmy zajmujące miejsca od drugiego do piątego (ponad 128 milionów odsłon). Dwa z nich to scenki z życia wzięte, których bohaterowie zyskali sławę dzięki YouTube. W zestawieniu znalazła się też reklama oraz zwiastun filmowy.

Na oficjalnym blogu YouTube podano też listę najpopularniejszych klipów muzycznych. Pierwsze miejsce z ponad 82 milionami odsłon zajął Pitbull "I Know You Want Me", drugie i trzecie gwiazdka filmów dla nastolatków Miley Cyrus.

Nie zabrakło też popularnych zapytań zadawanych w 2009 r. przez użytkowników. Prócz oczywistych, związanych przykładowo ze śmiercią Micheala Jaksona czy występem Susan Boyle, dotyczą one skandali z udziałem celebrytów. Obecnie królem zapytań jest Tiger Woods.

Oto najgorętsza piątka oglądanych filmów:

Miejsce 1

W tym roku gwiazda Susan Boyle w pełni jaśniała właśnie na YouTubie. Brytyjską amatorkę obejrzano ponad 120 milionów razyMiejsce 2

Drugim najpopularniejszym filmem była scenka z życia wzięta. Słuchając wywodów kilkuletniego Davida, wracającego od stomatologa domyślamy się, że dostał silną dawkę środków znieczulających. Środków, które prócz tego, że sprawiają, że nie czuć bólu, mają jeszcze inne działanie... Jaki to był środek, domyślało się 37 milionów osób.

Miejsce 3

Nie tylko sama ceremonia ślubna może zapaść w pamięci. 33 miliony osób mogło się przekonać jak ważny jest sposób podchodzenia do ołtarza....

Miejsce 4

Sądząc po zainteresowaniu zwiastunem, film powinien odnieść sukces finansowy, obejrzało go bowiem 31 miliony razy. Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu opowiada o wampirach.

Miejsce 5

Najpopularniejsza reklama na YouTubie przyciągnęła audytorium 27 milionów osób. Jeżdżące na wrotkach dzidziusie reklamują wodę firmy Evian.

Więcej informacji: Blog YouTube