Chronicie piratów? Nie dostaniecie filmów!

Przedstawiciel koncernu filmowego Warner Home Entertainment zadeklarował, że dostawcy usług internetowych, którzy nie udostępnią na żądanie danych swoich klientów, podejrzanych o nielegalne kopiowanie filmów, mogą zostać za to ukarani - informuje magazyn CDfreaks.com.

Co ciekawe, karę wymierzać będzie nie sąd, a same koncerny - polegać będzie ona na odcięciu 'opornych' operatorów (a tym samym - również ich klientów) od możliwości dystrybuowania filmów za pośrednictwem Internetu.

Taka groźba została sformułowana przez przedstawiciela Warner Home Entertainment podczas zorganizowanego w Holandii seminarium, poświęconego problemowi piractwa internetowego.

W trakcie dyskusji panelowej pracownik koncernu jasno zadeklarował, że jeśli dostawcy usług internetowych nie będą udostępniali na żądanie odpowiednich organizacji (takich jak np. RIAA czy holenderski BREIN) danych personalnych swoich klientów, podejrzanych o nielegalne udostępnienia w Internecie filmów, to muszą się liczyć z konsekwencjami - czyli tym, że koncerny filmowe nie wydadzą im licencji na dystrybuowanie filmów online. "Tak długo, jak operatorzy będą obstawać przy swoim, nie powinni liczyć na to, że udostępnimy im nasze materiały" - podsumował Ruud Lamers z Warnera.

Więcej informacji:

http://www.cdfreaks.com