Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Chrome OS w sieci BitTorrent

System operacyjny Chrome OS, którego kod źródłowy Google opublikowało w ubiegłym tygodniu, został skompilowany przez użytkowników i udostępniony do pobrania w kilku serwisach specjalizujących się w dzieleniu się plikami, m.in. Mininova.org oraz The Pirate Bay.

Chrome OS - system operacyjny Google'a - można już pobrać za pośrednictwem protokołu BitTorrent. Kod źródłowy, udostępniony przez producenta, został skompilowany przez użytkowników i umieszczony w serwisach P2P, w tym tych najpopularniejszych - Mininova.org oraz The Pirate Bay. W serwisie Gdgt zamieszczono obraz dysku z systemem Chrome OS dla maszyny VMware.

Na stronie The Chromium Projects Google zamieściło instrukcję skompilowania swojego systemu operacyjnego.

Aby uruchomić Chrome OS konieczne jest uruchomienie klienta wirtualnej maszyny, np. VMPlayera a następnie zainstalowanie systemu na na wirtualnej maszynie. Użytkownicy serwisów P2P, którzy instalowali system, ostrzegali przed nieprzewidzianym zachowaniem się innej opensource'owej wirtualnej maszyny - VirtualBox.

Google nie poinformował w jaki sposób instalować Chrome OS na wirtualnej maszynie. Tę lukę wypełniają szczegółowe opisy publikowane w Sieci. Jeden z nich znalazł się w serwisie TechCrunch, na którym przedstawiono proces instalacji na wirtualnej maszynie VirtualBox.

Kompletna, przygotowana dla wirtualnej maszyny VMware, wersja Chrome OS dostępna w sieci BitTorrent, ma wielkość 281 MB.

Chrome OS to opensource'owy system operacyjny firmy Google przeznaczony przede wszystkim dla netbooków czy mało wydajnych komputerów przenośnych. Zaletą Chrome OS ma być szybkość - system ma się błyskawicznie uruchamiać i dawać użytkownikowi dostęp do aplikacji internetowych. System nie będzie obsługiwać tradycyjnych twardych dysków.

Pierwsze notebooki wyposażone w Chrome OS pojawią się na sklepowych półkach nie wcześniej, niż w drugiej połowie 2010 r.