Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Carl Icahn rezygnuje ze stanowiska w zarządzie Yahoo

Amerykański inwestor, który w ubiegłym roku aktywnie działał na rzecz zmian w strukturze organizacyjnej i strategii Yahoo, zrezygnował ze stanowiska członka zarządu koncernu. W ciągu ostatniego roku Carl Icahn aktywnie angażował się m.in. w działania zmierzające do reorganizacji firmy i zmiany strategii rynkowej koncernu.

Carl Icahn dołączył do zarządu firmy w lipcu zeszłego roku na mocy porozumienia zawartego z kierownictwem spółki. Promował m.in. pomysł nawiązania bliskiej współpracy reklamowej z koncernem Microsoft i wielokrotnie krytykował działania zarządu Yahoo. Swoimi działaniami doprowadził m.in. do rezygnacji Jerry`ego Yanga ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Współzałożyciel Yahoo ustąpił ze stanowiska CEO niemal dokładnie rok temu, a w W styczniu br. na to stanowisko wybrana została Carol Bartz. Ostatecznie, po roku działań w zarządzie Yahoo inwestor doprowadził do zawarcia współpracy z firmą Microsoft. Na mocy porozumienia zawartego na okres 10 lat koncern z Redmond przejmie obsługę mechanizmów wyszukiwania na witrynach należących do Yahoo. Obie firmy bedą dzielić się wpływami z reklam kontekstowych.

We wrześniu Carl Icahn ze stratą sprzedał ok. 17 proc. posiadanych udziałów Yahoo. Obecnie należy do niego ok. 4,5 proc. akcji koncernu. Decyzja o rezygnacji ze stanowiska w zarządzie koncernu ma być podyktowana m.in. koniecznością większego zaangażowania w pozostałe inwestycje. Carl Icahn twierdzi również, że sytuacja rynkowa Yahoo powoli stabilizuje się i jego bliskie zaangażowanie w działalność zarządu nie jest już konieczne. W zarządzie koncernu pozostaną najpewniej dwaj inni członkowie, którzy w lipcu 2008 roku zostali wskazani przez miliardera.

Czytaj też:

Yahoo poprawia rentowność

Biznes czekał na Windows 7

iPhone narusza patenty Nokii?