Cambridge nie chce Outlooka

Administratorzy sieci komputerowej Uniwersytetu w Cambridge, zakazali użytkownikom korzystania z programów Outlook oraz Outlook Express. Powodem są liczne luki w zabezpieczeniach tych aplikacji, które kilka razy naraziły już sieć na poważne problemy.

Administratorzy sieci komputerowej jednej z najsłynniejszych uczelni na świecie, Uniwersytetu w Cambridge, zakazali użytkownikom korzystania z programów Outlook oraz Outlook Express (konta tych, którzy się nie podporządkują, zostaną zablokowane). Powodem są liczne luki w zabezpieczeniach tych aplikacji, które kilka razy naraziły już sieć na poważne problemy spowodowane przez wirusy komputerowe.

Z wypowiedzi przedstawicieli działu informatycznego uczelni wynika, że tylko w ubiegłym miesiącu zainstalowane na serwerach oprogramowanie antywirusowe "wychwyciło" ponad 200 tys. e-maili zainfekowanych przez robaka internetowego Klez (rozpowszechnia się on na kilka sposobów - m.in. wykorzystując błąd w zabezpieczeniach obu Outlooków).

Jako alternatywę dla produktów Microsoftu, użytkownikom zaproponowano korzystanie z klienta pocztowego przeglądarki Nestcape lub programu Mulberry.