Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Cambridge nie chce Outlooka

Administratorzy sieci komputerowej Uniwersytetu w Cambridge, zakazali użytkownikom korzystania z programów Outlook oraz Outlook Express. Powodem są liczne luki w zabezpieczeniach tych aplikacji, które kilka razy naraziły już sieć na poważne problemy.

Administratorzy sieci komputerowej jednej z najsłynniejszych uczelni na świecie, Uniwersytetu w Cambridge, zakazali użytkownikom korzystania z programów Outlook oraz Outlook Express (konta tych, którzy się nie podporządkują, zostaną zablokowane). Powodem są liczne luki w zabezpieczeniach tych aplikacji, które kilka razy naraziły już sieć na poważne problemy spowodowane przez wirusy komputerowe.

Z wypowiedzi przedstawicieli działu informatycznego uczelni wynika, że tylko w ubiegłym miesiącu zainstalowane na serwerach oprogramowanie antywirusowe "wychwyciło" ponad 200 tys. e-maili zainfekowanych przez robaka internetowego Klez (rozpowszechnia się on na kilka sposobów - m.in. wykorzystując błąd w zabezpieczeniach obu Outlooków).

Jako alternatywę dla produktów Microsoftu, użytkownikom zaproponowano korzystanie z klienta pocztowego przeglądarki Nestcape lub programu Mulberry.