CR Media Consulting spłaca dłużników

W połowie listopada sąd wydał nakaz spłaty długu, jaki CR Media Consulting zalegała w stosunku do Grupy o2.pl. Część wierzycieli wciąż czeka na pieniądze.

CR Media Consulting spłaca dłużników
CR Media Consulting jest jedną ze spółek Internet Group. Spółka zajmuje się doradztwem w zakresie planowania kampanii radiowych, prasowych i internetowych oraz zakupem mediów w tych obszarach.

Jednak od pewnego czasu CR Media Consulting przestała terminowo wywiązywać się ze swoich zobowiązań w stosunku do partnerów. Wydawcy reklam nie otrzymali umówionej zapłaty za wyemitowane dla CR Media Consulting reklamy.

Wśród wierzycieli znaleźli się tacy gracze jak m.in Wirtualna Polska, Grupa o2.pl, Fotka.pl, Money.pl, Gazeta.pl.

- "Wysłaliśmy do CR Media Consulting wezwanie do zapłaty zaległych należności. Gdy minął termin w wezwaniu, złożyliśmy pozew do sądu" - mówi Jacek Świderski, członek zarządu Grupy o2. - "Sąd wydał nakaz spłaty długu 12 listopada."

Grupa o2 zgodziła się dziś podpisać w Warszawie ugodę z CR Media Consulting rozkładającą płatność na raty. Po stronie CR Media Consulting została spłata odsetek i kosztów procesu sadowego.

Ustalono harmonogram spłat. - "Przedstawiciele CR Media Consulting nie stwarzali problemów w kwestii rozliczenia się z nami. Potrzebują jedynie czasu na spłatę, gdyż muszą rozliczyć się równomiernie z innymi wierzycielami."

Grupa o2.pl nie jest pierwszą spółką, która spotkała się z przedstawicielami CR Media Consulting przed sądem. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie, wcześniej, bo w okolicach września, o swoje prawa przed sądem walczyła również Wirtualna Polska (czekam na komentarz).

Na rynku od dłuższego czasu mówi się o problemach finansowych CR Media Consulting. Panaceum na bolączki miałaby być środowa uchwała WZA Internet Group o przeprowadzeniu prywatnej subskrypcji na 16,2 mln akcji serii H bez prawa poboru. Spółka zamierza pozyskać ponad 19 mln zł w celu podwyższenia swoich kapitałów. Można przewidywać, że w tej kwocie powinna się mieścić wysokość długu CR Media Consulting.

Pojawiły się również pogłoski, że w związku z niedotrzymywaniem terminów spłaty, niektórzy wierzyciele złożyli do sądu wniosek o upadłość CR Media Consulting.

Czy jest to prawda i po co ogłoszona w środę emisja akcji? Odpowiada Katarzyna Swatowska, Dyrektor Marketingu i PR Internet Group S.A.:

Jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszymi dostawcami i nic nam nie wiadomo o żadnych takich wnioskach, a ponieważ z jednym z klientów znajdujących się na Pana liście właśnie kilka godzin temu zawarliśmy ugodę, przeto sam Pan może ocenić wiarygodność tej informacji.

Przedłużający się proces wypracowywania przez BRE Bank decyzji o restrukturyzacji naszego zadłużenia powoduje, że nasi dostawcy niepokoją się o swoje należności, a sytuacja taka sprzyja wylęgowi plotek i upublicznianiu różnych domysłów. Możemy Pana zapewnić, iż zbliżamy się do finału.

Internet Group chce pozyskać kapitał, by opanować sytuację; w pierwszej kolejności poprawić płynność finansową spółek z Grupy Kapitałowej oraz zmniejszyć zobowiązania wobec Banku. Tak, efektem tej emisji będzie również spłata zobowiązań i podniesienie wiarygodności CR Media Consulting wobec partnerów handlowych, bo o to - zdaje się - Pan pyta"

AKTUALIZACJA:

Nioficjalnie dowiedziałem się, że także ARBOinteractive mam ustalony z CR Media Interactive harmonogram spłat, który jest realizowany.

Nie każdy z wierzycieli jest jednak zadowolony ze sposobu, w jaki CR Media Consulting podchodzi do spłaty długów. - "Porozumienie o przystąpieniu do długu" to my mięliśmy już na tapecie ze 3 tygodnie temu - problem w tym, ze w ostatnich dniach IGroup odmówiło jego finalnego podpisania, chociaż samo je zaproponowało jako polubowne zakończenie sprawy długu" - mówi Rafał Agnieszczak, prezes Fotka.pl. - "Przerabialiśmy wiec już sytuacje kiedy IGroup mówi że zapłaci i potem nie dotrzymuje obietnicy…"$