Było SDI, czas na TDI

Telekomunikacja Kolejowa włącza się do gry o rynek szerokopasmowego dostępu do internetu. Firma wprowadza do oferty nową usługę TDI (Twój Dostęp do Internetu) zapewniającą nielimitowany dostęp do sieci - na razie z szybkością 115,2 Kb/s. Usługę można zamawiać obecnie jedynie w kilku lokalizacjach. TK zapowiada, że do końca roku rozszerzy jej zasięg na cały kraj.

W okresie pilotażowym TK oferować będzie usługę o nazwie "TDI Standard" w czterech miastach: Białystok, Ostrów Wielkopolski, Skarżysko Kamienna, Wrocław. Później zostanie rozszerzony jej zasięg i zapewne także parametry. Dostępny teraz wariant to 115,2 Kb/s, stały adres IP i nielimitowany ilościowo transfer danych. TDI skierowana jest głównie do abonentów usług telefonicznych świadczonych przez Telekomunikację Kolejową, posiadających odpowiednie zakończenie sieci. Dla klientów indywidualnych w przypadku umowy na 24 miesiące opłata aktywacyjna wyniesie 341 zł brutto, abonament - 89 zł, a w wariancie na 12 miesięcy - odpowienio - 450 zł i 112 zł.

Atutem TK jest posiadanie jednej z najbardziej rozbudowanych sieci szkieletowych w Polsce. Telekomunikacja Kolejowa, kojarzona głównie z dzierżawą łączy i usługami transmisji danych od dłuższego czasu oferuje również usługi telefoniczne oraz synchroniczne łącza internetowe dla firm, a także usługi dial-up. Z tych ostatnich - według danych TK - korzysta ok. 3,5 tys. klientów.

Przedstawicle Telekomunikacji Kolejowej nie podają danych dotyczących szacowanego popytu na TDI, jasne jest jednak, że nie będzie to strategiczna usługa firmy. Łącznie TK ma ok. 60 tys. klientów.

http://www.tktelekom.pl