Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Ruszył program Global Startup Challenge 2010, inicjatywa skierowana do projektów internetowych rokujących na sukces w skali globalnej. Jednym z organizatorów jest spółka Red Sky, właściciel FilesTube.com.

Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Celem programu jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy. Do walki o miejsce w programie zaproszeni są bowiem zarówno Polacy, jak i osoby z innych krajów europejskich.

- Im większa konkurencja, tym ciekawsza i bardziej owocna może być praca w zespołach roboczych - dodaje Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o. - GSC 2010 to w części realizacja moich niespełnionych marzeń sprzed kilku lat. W świecie internetu role szybko się zmieniają. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach odmienimy losy kilku dobrych projektów internetowych i wspólnie odniesiemy globalny sukces!

Najciekawsze start-upy mają szansę otrzymać inwestycję do 200 tys. euro, a także na zainteresowanie wśród aniołów biznesu. Wiąże się to również z globalną kampanią reklamową przeprowadzoną przez serwisy firmy Red Sky.

Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: Globstar2010.com. Zespół ekspertów, powołanych przez organizatorów, na bieżąco dokonywać będzie weryfikacji zgłoszeń.

- Mam nadzieję, że pomysłodawcy będą w stanie przeprowadzić samodzielnie subiektywną i krytyczną ocenę projektów i zgłoszą tylko te, które mają szanse stać się światowym hitem. Właśnie takich zgłoszeń oczekujemy - mówi Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, jednego z organizatorów projektu.

W połowie czerwca wybranych zostanie 10 zespołów, które zaproszone zostaną do Szczecina i rozpoczną pracę nad swoimi projektami pod czujnym okiem ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego.

Zespoły powinny składać się maksymalnie z trzech osób, w tym programistów. Rezultatem dwumiesięcznej pracy powinny być w funkcjonalne i spełniające swoje cele projekty internetowe. W ostatnich dniach sierpnia wybrani zostaną laureaci, których projekty zostaną wyposażone w model biznesowy, kapitał i kampanię marketingową na rynku globalnym.

Organizatorami Programu są: spółka Red Sky, właściciel FilesTube.com, oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER.