Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Ruszył program Global Startup Challenge 2010, inicjatywa skierowana do projektów internetowych rokujących na sukces w skali globalnej. Jednym z organizatorów jest spółka Red Sky, właściciel FilesTube.com.

Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Celem programu jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy. Do walki o miejsce w programie zaproszeni są bowiem zarówno Polacy, jak i osoby z innych krajów europejskich.

- Im większa konkurencja, tym ciekawsza i bardziej owocna może być praca w zespołach roboczych - dodaje Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o. - GSC 2010 to w części realizacja moich niespełnionych marzeń sprzed kilku lat. W świecie internetu role szybko się zmieniają. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach odmienimy losy kilku dobrych projektów internetowych i wspólnie odniesiemy globalny sukces!

Najciekawsze start-upy mają szansę otrzymać inwestycję do 200 tys. euro, a także na zainteresowanie wśród aniołów biznesu. Wiąże się to również z globalną kampanią reklamową przeprowadzoną przez serwisy firmy Red Sky.

Być jak FilesTube.com - rusza program dla globalnych start-upów

Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: Globstar2010.com. Zespół ekspertów, powołanych przez organizatorów, na bieżąco dokonywać będzie weryfikacji zgłoszeń.

- Mam nadzieję, że pomysłodawcy będą w stanie przeprowadzić samodzielnie subiektywną i krytyczną ocenę projektów i zgłoszą tylko te, które mają szanse stać się światowym hitem. Właśnie takich zgłoszeń oczekujemy - mówi Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, jednego z organizatorów projektu.

W połowie czerwca wybranych zostanie 10 zespołów, które zaproszone zostaną do Szczecina i rozpoczną pracę nad swoimi projektami pod czujnym okiem ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego.

Zespoły powinny składać się maksymalnie z trzech osób, w tym programistów. Rezultatem dwumiesięcznej pracy powinny być w funkcjonalne i spełniające swoje cele projekty internetowe. W ostatnich dniach sierpnia wybrani zostaną laureaci, których projekty zostaną wyposażone w model biznesowy, kapitał i kampanię marketingową na rynku globalnym.

Organizatorami Programu są: spółka Red Sky, właściciel FilesTube.com, oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER.