Buzzsaw.com wraca pod skrzydła Autodesk

Autodesk ponownie będzie właścicielem Buzzsaw.com. Dwa lata temu Autodesk pozbył się udziałów w tej firmie.

Autodesk, firma produkująca oprogramowanie dla studiów graficznych, wyda 15 mln USD na 60% akcji w Buzzsaw. Przejęcie dokona się do końca sierpnia br.

Buzzsaw zajmuje się oprogramowaniem i obsługą projektów budowlanych. Oprogramowanie dostarczane przez Buzzsaw umożliwia firmom budowalnym wymianę dokumentów przez Internet i ich udostępnianie podwykonawcom oraz architektom. Pozwala to na znaczną redukcję kosztów i czasu. Autodesk chce dzięki przejęciu pozyskać nowy rynek klientów – inżynierów i firmy budowlane.

Buzzsaw.com został utworzony przez Autodesk w czerwcu 1999. Firma zainwestowała w Buzzsaw 22,5 mln USD, by zrezygnować z udziałów w nim w listopadzie 1999. Buzzsaw zyskał wówczas 90 mln USD od inwestorów, m.in. Crosspoint Venture Partners, Morgan Stanley Dean Witter, Banc of America Securities and Impact Venture Partners.

Według szefa Buzzsaw, Carla Bassa, witryna posiada obecnie 125 tys. użytkowników, którzy codziennie przekazują 75 tys. plików zawierających projekty budowlane. Buzzsaw wygrało kilka znaczących przetargów na obsługę budów, jest m.in. zaangażowane przy budowie nowego budynku Toys ”R” Us, którego otwarcie przy Times Square w Nowym Jorku jest przewidziane we wrześniu br.

Carol Bartz, prezes Autodesk, zapowiedziała ostatnio poprawę prognoz wyników w III kwartale br. Autodesk uzyska dochody od 44 do 54 centów na akcję, o 4 centy więcej niż szacowano wcześniej.