Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Budżety IT nietknięte przez wojnę

Wojna w Iraku nie wpłynie ani na zmniejszenie ani na gwałtowny wzrost wydatków na IT – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Merrill Lynch & Co.

Bank inwestycyjny Merrill Lynch przeprowadził ankietę wśród 100 amerykańskich i europejskich dyrektorów informatyki. 73% uważa, że wojna z Irakiem nie spowoduje zmniejszenia wydatków na IT, 17% jest przeciwnego zdania. Szybkie zakończenie wojny jedynie zdaniem 10% przyczyni się do gwałtownego wzrostu wydatków na technologię w firmach, zdaniem 90% nic się nie zmieni.

Zdaniem Stevena Milunovicha, wiceprezesa Merill Lynch „ogólnie rzecz biorąc, wydatki są hamowane w równym stopniu przez strukturalne problemy ekonomiczne co przez wojnę”.

Ankieta nie dotyczyła jedynie kwestii związanych z wojną z Irakiem. 66% ankietowanych CIO chciałoby podnieść udziały kosztów zmiennych w swoich budżetach. W tej chwili ok. 70% kosztów działów IT stanowią koszty stałe.

Bardzo dużą wagę ankietowani CIO przywiązują do zakupu serwerów. 55% zamierza podnieść wydatki na serwery windowsowe, 38% - na uniksowe, a 33% na linuksowe.