Brytyjczycy korzystają ze zbyt szybkiego internetu

Dostawca usług internetowych O2 przeprowadził badania, z których wynika, że Brytyjczycy rocznie wydają ponad siedemset milionów funtów (ponad 58 mln miesięcznie) na łącza szerokopasmowe, z których nie korzystają. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż tamtejsi internauci zwracają uwagę przede wszystkim na deklarowaną prędkość łącza, a nie własne potrzeby.

Zdaniem przedstawicieli O2, statystyczny Brytyjczyk posiada w domu łącze o przepustowości 20 Mbps, a faktycznie potrzebuje takiego, które oferuje szybkość 8 Mbps. Z badania przeprowadzonego na dwóch tysiącach klientów wynika, że 77% osób korzysta z łącz szerokopasmowych do korespondencji e-mail, a 74% deklaruje, że interesuje ich przeglądanie "zwykłych" stron internetowych.

Ponad połowa badanych (51%) korzysta ze swego łącza, by zaglądać na witryny swoich banków, 33% sprawdza konta w serwisach społecznościowych. Jedynie 18% badanych użytkowników zadeklarowało, że ogląda pliki multimedialne, które mogą wymagać łącza o dużej prędkości.

A jak mają się sprawy w Polsce? Napiszcie gdzie mieszkacie i z jakiego łącza korzystacie. Myślicie, że wykorzystujecie je w pełni czy też moglibyście płacić mniej za nieco wolniejsze?