BoxOffice365.com - legalne filmy z Sieci

W Wielkiej Brytanii wystartował internetowy serwis filmowy BoxOffice365.com, oferujący możliwość legalnego pobierania filmów z Sieci (oczywiście, za odpowiednią opłatą). W tej chwili katalog filmów jest dość skromny, jednak przedstawiciele firmy zapowiadają, że w najbliższych miesiącach w ich ofercie pojawią się setki nowych tytułów.

Ze stronyhttp://www.BoxOffice365.com w tej chwili pobierać można głownie teledyski, filmy muzyczne oraz komedie - koszt pobrania wynosi od 1,5 funta za krótki klip do 7 funtów za pełnometrażowy. To drożej, niż w przeciętnej brytyjskiej wypożyczalni wideo - ale przedstawiciele serwisu liczą na to, że przychylność klientów zjedna im wygoda korzystania z ich usług.

Po wybraniu filmu i zapłaceniu za jego pobranie użytkownik może pobrać plik na dysk i odtwarzać go wielokrotnie. Możliwe jest również skopiowanie filmu na dysk przenośnego odtwarzacza wideo.

Właściciel serwisu - firma British Internet Broadcasting Company - jak do tej pory podpisał umowy dystrybucyjne z kilkoma brytyjskimi studiami filmowymi (m.in. V2, ITN, Laughing Stock) oraz jednym amerykańskim koncernem filmowym - Universal Pictures.

Warto przypomnieć, że na rynku sprzedaży filmów przez Internet istnieją już takie sklepy jak MovieLink (oferujący produkcje wytwórni MGM, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal i Warner Brothers) czy CinemaNow, którego partnerem jest m. in. Disney Pictures.

Więcej informacji: BoxOffice365.com.