Bob Geldof: "eBay to elektroniczny alfons"

Serwis aukcyjny eBay zakazał swoim użytkowników sprzedawania biletów na koncert Live 8, który odbędzie się 2 lipca w Londynie, po tym jak jego organizator, Bob Geldof nazwał eBay'a 'elektronicznym alfonsem' - informuje ZDNet.co.uk. Geldof nie przebierając w słowach skrytykował serwis za to, że dopuścił do odsprzedawania biletów, wcześniej rozdanych w SMS-owej loterii charytatywnej.

Bilety na wielki koncert charytatywny, który ma odbyć się dokładnie w 20 lat po legendarnym Live Aid (którego celem było zdobycie funduszy na rzecz walki z głodem w Etiopii) rozdano w wielkiej telefonicznej loterii - w Wielkiej Brytanii na konkurs wysłano ponad 2 mln SMS-ów. Na całym świecie jednocześnie odbędzie się pięć takich koncertów.

Niestety, wkrótce potem okazało się, że rozdane w ten sposób bilety można kupić w serwisie aukcyjnym eBay. To poważnie rozzłościło Boba Geldofa, organizatora Live 8 - "Chcę, żebyście dziś wieczorem odwiedzili eBay i narozrabiali - niech każdy z was stworzy fikcyjną aukcję i udaje, że chce sprzedać bilet. Albo lepiej - zacznijcie licytować niebotyczne sumy za bilety" - apelował do fanów zdenerwowany Geldof w telewizji Sky News. Jego apele przyniosły pożądany skutek - wkrótce potem w serwisie pojawiły się dziesiątki nowych aukcji, zaś kwoty wylicytowane za dostępne już wcześniej bilety sięgnęły 10 milionów funtów.

Bob Geldof w ostrych słowach skrytykował nie tylko osoby odsprzedające wygrane bilety, ale również sam serwis aukcyjny - muzyk nazwał eBay 'elektronicznym alfonsem'.

To zadziałało - serwis zakazał dystrybuowania biletów na Live 8 (mimo, iż wcześniej nie chciał wydać takiego zakazu).

Pięć koncertów Live 8 odbędzie się 2 lipca w Rzymie, Londynie, Berlinie, Paryżu i Filadelfii. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi rządów najbogatszych państw świata na problemy krajów najbiedniejszych.

Więcej informacji:

http://www.zdnet.co.uk