Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Blogowanie jako sposób na karierę?

Dzięki pisaniu własnego bloga możesz bardziej uwiarygodnić swoją firmę, ciekawiej zaprezentować swoje zawodowe doświadczenie, a nawet lepiej zorganizować swoją pracę. Blog może nawet ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska. Odkąd stały się one wszechobecne w naszej codziennej kulturze, dyrektorzy i menadżerowie uważają, że są one pomocne w ich dalszej karierze.

Rebecca Foreman z firmy Polachi- rekrutującej pracowników na wyższe stanowiska, uważa, że blogi są świetnym sposobem, żeby nie tylko udowodnić swoją zawodową wartość, ale i przekazać, jakie ma się osobiste zainteresowania.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Polachi, 67% dyrektorów i menadżerów z różnych firm technologicznych w USA, którzy prowadzą blogi, pisze w nich także o swoich prywatnych sprawach. Foreman podkreśla, że poszukując odpowiedniej osoby na dane stanowisko, często patrzy na prywatne zainteresowania kandydatów.

Foreman podaje przykład, gdy szukała odpowiedniej osoby na stanowisko w Segway - chciała znaleźć kogoś, kto autentycznie lubi podróżować. Takich informacji nie umieszcza się w swoim życiorysie, ale mogą się one znaleźć w blogach. Foreman przeszukiwała blogi dyrektorów, którzy interesowali się np. rowerami czy Harleyami, mieli zrobiony kurs pilota lub dużo latali w wolnym czasie.

- Chcemy znaleźć takie informacje, których nie wyczytamy z życiorysu- mówi. - Chodzi nam bardziej o to jakim jest człowiekiem, a nie jaką ma pozycję w firmie. Wiele osób może mieć odpowiednie kompetencje, ale to ktoś kto pasjonuje się jazdą na rowerze w górach jest dla nas idealnym kandydatem- dodaje.

Niemal 30% badanych przez Polachi dyrektorów potwierdziło, że proponowano im rozmowy kwalifikacyjne po tym jak przeczytano ich blogi. Ponadto 80% respondentów, którzy prowadzą blogi, uważa, że są one pomocne w zdobywaniu kontaktów zawodowych.

Tłumaczenie na podstawie "How blogging can boost your career" Margaret Locher, IDG News Service.