Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Blogi Microsoftu: pracownicy opowiadają o problemach z dostawami Xboksa

Choć gigantowi z Redmond udało się przed świętami dostarczyć do sklepów Xboksa 360, pojawił się problem z ilością urządzeń: popyt przewyższył podaż. Tymczasem Microsoft do dziś nie wydał oficjalnego oświadczenia, w którym informowałby o ewentualnych dalszych źródłach konsol - wygląda na to, że firma polega na blogach swych pracowników.

Przypomnijmy: w wielu miastach zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, wielu klientów musiało odejść sprzed sklepu z kwitkiem, gdyż okazywało się, że brakowało dla nich sprzętu. Dlatego użytkownicy ustawiali się w kolejki na wiele godzin - czasem nawet dni - przed otwarciem.

Dwaj pracownicy Microsoftu, John Porcaro z działu marketingu i Larry Hryb, kierownik działu programowania Xbox Live, opublikowali w blogach swoje wypowiedzi na ten temat. Okazuje się, że wszystkie zainteresowane sklepy na bieżąco otrzymują konsole i że nie jest prawdą, jakoby niektórzy od tygodni nie byli w stanie się o nie doprosić.

"Niestety" - jak podsumowują swoją wypowiedź - "Microsoft nie może decydować o tym, kiedy dostawcy zdecydują się na sprzedaż dostarczanych konsol".