Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bliźnięta, Lwy i Barany dominują w Sieci?

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, spod jakiego znaku Zodiaku są internauci - czy jest może jakiś jeden znak, który ma w Sieci szczególnie liczną reprezentację? Jako, że Główny Urząd Statystyczny nie dysponuje takimi informacjami, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i udostępniliśmy w naszym serwisie stosowną sondę. Przy okazji okazało się, że internauci żywo interesują się astrologią - dlatego też przygotowaliśmy specjalny horoskop dla użytkowników komputerów.

Szczerze mówiąc, liczyliśmy na to, że głosy rozłożą się równomiernie - mniej więcej po 8%. I rzeczywiście - w środku stawki, w przypadku większości znaków odsetek głosów oscylował w przedziale 7 - 9%. Niemniej jednak, poważnie zaskoczyło nas, że najwięcej uczestników Sondy zadeklarowało się jako Bliźnięta - 9,94% (733 głosy). Na drugim biegunie znalazły się Wagi - spośród wszystkich (blisko 7,5 tys.) uczestników Sondy, jedynie 6,93% (518 osób) było spod tego znaku.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie wyników.

Bliźnięta, Lwy i Barany dominują w Sieci?

Wyniki Sondy

Niestety, wbrew najlepszym chęciom nie udało nam się ustalić, dlaczego właśnie tak wyglądają wyniki Sondy. W redakcji ścierają się dwa poglądy - część z nas sądzi, że Bliźniąt jest po prostu więcej w Internecie, zaś druga grupa - że osoby spod tego znaku chętniej biorą udział we wszelkiego rodzaju sondach...

Wyniki tej, a także wszystkich pozostałych Sond IDG (zarówno archiwalnych, jak i wciąż trwających) znaleźć można pod adresem:

http://www.idg.pl/sonda/

Poniżej prezentujemy przygotowany specjalnie na tę okazję Horoskop komputerowo - internetowy:

--BARAN--

Osoby spod znaku Barana są aktywne i odważne. Zawsze gotowe stawić czoło wyzwaniom, bez wahania zainstalują najnowszą, choćby testową wersję sterowników systemowych, udostępnią komputer młodszemu bratu do 'badań wytrzymałościowych' i nigdy nie korzystają z usług serwisu. Baran to wojownik ogarnięty przez planetę Mars. Najpierw działa, później myśli, co oczywiście nie zawsze wychodzi mu na dobre, zwłaszcza że bez zastanowienia jest w stanie uruchomić nawet najbardziej podejrzany załącznik poczty elektronicznej. Jest szczery i otwarty, nie potrafi chować w sobie uczuć, dlatego też komputer w jego domu, w zależności od humoru Barana, przyozdabiany jest kwiatkami lub ma pogniecioną od kopnięć obudowę.

--BYK--

Byk jest estetą i koneserem. W jego komputerze są tylko markowe komponenty, a obudowa stanowi istne dzieło sztuki: podświetlona, dekorowana drewnem, z misternie rzeźbionymi wlotami powietrza. Osoby urodzone pod znakiem Byka są zasadnicze i konserwatywne - używają tylko sprawdzonych i stabilnych systemów operacyjnych, nie dając się zwieźć najnowszym fajerwerkom, nigdy nie kupują używanego sprzętu ani oprogramowania. Nie próbuj namówić Byka do udostępnienia katalogu w sieci. Zaborczy i zazdrosny do granic możliwości, zażąda w zamian dostępu do Twojego rejestru systemowego.

--BLIŹNIĘTA--

Intelekt i niepohamowana ciekawość to motor napędowy Bliźniąt. Od dzieciństwa uważnie przyglądają się komputerom i są w stanie z pamięci odtworzyć drzewo plików na dysku twardym. Łatwo przystosowują się do zmieniającego się otoczenia. Windows, Linux, czy Mac OS - dla Bliźniąt nie stanowi to żadnego problemu, a najlepiej gdy mogą korzystać z nich wszystkich jednocześnie. Bliźnięta w głębi duszy nigdy nie dorastają. Niezależnie od wieku cieszą ich całonocne sesje gier sieciowych oraz nowe gadżety na USB. Niestety, w tym całym pędzie zapominają o sobie, co skutkuje nierzadko pokaźnym zarostem, nadwagą i problemami z chodzeniem.

--RAK--

Rak nigdy nie pójdzie sam do administratora sieci, gdy zapomni hasła do systemu. Jest na to zbyt nieśmiały i cichy. W jego domu roi się od komputerów, nawet tych z zamierzchłych czasów, bo Rak żadnego z nich nie ma sumienia wyrzucić i czule się nimi opiekuje. Nie lubi zmian i bywa konserwatywny aż do bólu – nie podąża za nowinkami technologicznymi. Przesiadka na nową wersję systemu to dla niego droga przez mękę, a w pracy z popularnymi aplikacjach wykorzystuje często tylko kilka podstawowych poleceń. Osoby spod tego znaku są pod silnym wpływem Księżyca i szybko zmieniają nastrój. Jednego dnia Rak czatuje, ściąga muzykę przez P2P i udziela się w 3 grupach usenetowych, podczas gdy dzień później nie odbiera nawet poczty. Rak ma dość dobrą pamięć wzrokową – będzie idealnym pomocnikiem niefrasobliwego programisty.

--LEW--

Lwa cechuje optymizm i poczucie humoru. Na pewno nie przejmie się zainfekowaniem komputera przez niebezpiecznego wirusa. Nie straszne mu porażki - po całkowitej utracie wszystkich danych, szybko reinstaluje system i zapełnia dysk twardy od nowa. Artystyczna dusza pozwala Lwom dokonywać wszelkiego typu ulepszeń i przeróbek. Webmasterzy spod tego znaku oczekują od gości swych stron WWW nie kończących się pochwał. Osobniki spod znaku Lwa nie oszczędzają: zawsze znajdziemy u nich najdroższy i najlepszy sprzęt. Nie są jednak snobami – bez wahania gotowi są udzielić pomocy innym w wyjściu z komputerowych opresji. Lew powinien jednak uważać, aby jego dobroduszność nie została nadużywana. Sąsiad, początkujący komputerowiec będzie mu siedział na głowie cały dzień.

--PANNA--

Komputer Panny poznasz po zaktualizowanym oprogramowaniu antywirusowym, zawsze świeżym pakiecie łatek systemowych i bezwzględnym porządku na pulpicie. Opóźnienie zegara systemowego jest dla niej nie do przyjęcia. Panna pod wpływem Merkurego dąży do perfekcji i jest praktyczna. Widzi wszystko w układzie 0/1. Nie rozumie, że nawet komputery miewają czasem gorsze dni. Nową kartę graficzną kupuje dopiero wtedy, gdy poprzednia się spali. Wybiera wtedy rozważnie produkt do wszystkiego i na długie lata. Abyś mógł zbliżyć się do komputera Panny musi ona najpierw dobrze Cię poznać. Gdy to już się stanie, swobodnie wymieniacie dane.

--WAGA--

Dla Wagi nie ma sytuacji bez wyjścia. Jej wrodzony takt, dyplomacja i cierpliwość przekonają do pracy nawet najbardziej oporne aplikacje i systemy operacyjne. Komunikaty z pojedynczym przyciskiem o treści 'OK' są dla osób spod znaku Wagi najkorzystniejsze, bowiem boją się one podejmowania decyzji. Waga to także idealny gospodarz całonocnych rozgrywek sieciowych.

--SKORPION--

Skorpion lubi tajemnice i zagadki. Idealny materiał na hackera - pociąga go to, co niedostępne i lubi odgrywać detektywa. Dla osób spod znaku Skorpiona połamana klawiatura to norma. Ich wrodzona agresja jest wynikiem problemów z panowaniem nad stresem i emocjami. Tego, kto włamie się do prywatnych zasobów dyskowych Skorpiona czeka surowa kara. On nigdy nie wybacza i prędzej czy później zemści się. Potrafi dowodzić i restrykcyjnie nadzorować- zazwyczaj jest administratorem sieci i robi to dobrze: nikomu nie ujawnia haseł i zawsze blokuje komputer, gdy wychodzi z pokoju.

--STRZELEC--

U Strzelca komputer musi być gotowy na nie lada wyzwania i przygody. Uwielbia on bowiem sporty ekstremalne: instalacja 4 różnych systemów jednego dnia, podkręcanie procesorów, modyfikowanie parametrów wyświetlania kart graficznych. Każdy program, który wpadnie w jego ręce, musi natychmiast zostać zainstalowany - nawet jeśli Strzelec nigdy nie zamierza go używać. Nie przekonasz go, że jeden procesor jest lepszy od drugiego. Gdy już się przy czymś uprze, to prędzej ty zmienisz jednostkę obliczeniową swojego komputera - osoby spod tego znaku obdarzone są darem przekonywania. Strzelec jest duszą towarzystwa i jako ostatni, bladym świtem zamyka okienko Gadu-Gadu. Gdy Strzelec coś Ci obieca, możesz być pewien, że to przyniesie.

--KOZIOROŻEC--

Surowość, dyscyplina i wytrwałość - Koziorożec jest niczym żołnierz: punktualny, zasadniczy i ostrożny. Nigdy nie zainstaluje sterowników z niesprawdzonego źródła, nie kupi joysticka o fikuśnym kształcie i przez to że jest nadmiernie pracowity, nie zjawi się w domu wcześniej, niż o 23:00. Saturn, który sprawuje kontrolę nad Koziorożcem, czyni go dojrzałym i odpowiedzialnym. Koziorożec nie zadaje się ze zwykłymi internautami - w kręgu jego zainteresowania znajdują się zazwyczaj 'wyższe sfery' - moderatorzy, administratorzy, producenci. E-kartki go nie cieszą.

--WODNIK--

To właśnie u Wodnika znajdziemy w domowym komputerze układ chłodzenia procesora ciekłym azotem. Wielki eksperymentator Wodnik zawsze ma w swojej maszynie najnowsze nowinki techniczne, nawet te w fazie wstępnych testów i bez homologacji. Wodniki chętnie działają bezinteresownie - udostępnią moce przerobowe swojego systemu operacyjnego do poszukiwania pozaziemskich cywilizacji i badań nad rakiem. Są jednak maksymalnie niezorganizowane, na próżno szukać u nich aktualnych wersji definicji antywirusowych, czy okresowych backupów.

--RYBY--

Osoby spod znaku Ryb powinny stronić od gier FPP i aukcji internetowych. Łatwo popadają w uzależnienia i nie są skore do podejmowania decyzji. Mocną stroną Ryby jest intuicja. Jeśli mówi ona, że 'coś jej tu śmierdzi' i trzeba szybko wyłączyć komputer, należy jej bezwzględnie posłuchać. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok potrzebującego internauty. O fakcie znalezienia w jego systemie robaka będzie pamiętać jeszcze tydzień i współczuć mu z całego serca. Wygaszacz ekranu w komputerze Ryb pozostaje daleki od normy, tak jak ich talent artystyczny. Komu, jak nie im, powierzyć moding obudowy?