BitTorrent współpracuje z Hollywood

Firma BitTorrent Inc. nawiązała współpracę z kolejnymi amerykańskimi wytwórniami filmowymi - 20th Century Fox, Kadokawa Group Holdings, Kadokawa Pictures USA, MTV Networks, Lionsgate Entertainment oraz Starz Media. Podpisane właśnie umowy przewidują, że filmy produkowane przez owe koncerny dystrybuowane będą w Internecie z wykorzystaniem technologii BitTorrent.

Produkcje hollywoodzkich koncernów zaoferowane zostaną klientom tworzonego właśnie płatnego serwisu filmowego firmy BitTorrent Inc. Wiadomo już, że część filmów oferowana będzie w modelu "download-to-own" (to znaczy klient będzie nabywał plik filmowy i będzie mógł go odtwarzać wielokrotnie, w dowolnym czasie), zaś pozostałe w postaci plików do wypożyczenia (tzn. że pobrany plik będzie można odtwarzać tylko kilka razy lub tylko przez pewien czas - np. dobę). W ofercie serwisu BitTorrent - który może ruszyć już na początku przyszłego roku - dostępne będą także programy i seriale telewizyjne (tylko w systemie download-to-own).

Warto wspomnieć, że BitTorrent podobną umowę zawarł już wcześniej z koncernem Warner Bros. Home Entertainment.

Przedstawiciele firmy twierdzą, iż uruchamiając płatny serwis filmowy działający w oparciu o protokół BitTorrent liczą na duży sukces - "Z naszych analiz wynika, że obecnie miliony osób na całym świecie pobierają różne materiały - legalnie i nielegalnie - za pośrednictwem BitTorrenta. Sądzimy, że ok. 30% z nich jest skłonne zapłacić za pobranie legalnego filmu, jeśli zaoferuje się im usługę o odpowiednio wysokiej jakości" - tłumaczy Eric Patterson z BitTorrent Inc.