Bill Gates zaprzecza

W wywiadzie dla USA Today, szef Microsoftu zaprzeczył jakoby jego firma planowała przejęcie wyszukiwarki Google. Zdaniem Gatesa takie rozmowy nie miały miejsca i nie wygląda na to, by w przyszłości się zdarzyły. Amerykańscy analitycy są jednak odmiennego zdania.

Donosiliśmy wcześniej o przymiarkach Microsoftu do kupna Google (Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60626.html ). Jeden z informatorów New York Times podał tę informację prasie. Żadna z zainteresowanych firm nie zgodziła się jednak na komentarz w tej sprawie.

W ostatnim wywiadzie dla amerykańskiego dziennika, Bill Gates zaprzeczył jednak wszelkim spekulacjom na ten temat. Stwierdził, że takie rozmowy nigdy się nie odbyły, bo Microsoft nie zamierzał wcale przejąć Google.

Tymczasem analitycy rynkowi są zdania, że gigant z Redmond mógł interesować się wyszukiwarką. Jednak po publikacji komentarzy odnośnie rezultatów takiego przejęcia, Microsoft wycofał się z planów. Przypomnijmy, że analitycy zakwestionowali sensowność takiej umowy. Ich zdaniem sposób prowadzenia biznesu przez Google i Microsoft diametralnie się różni, a poza tym wyszukiwarka więcej zyska, jak zrealizuje plany wejścia na giełdę.