Bill Gates: Twitter, Facebook, wreszcie własna strona

Po założeniu konta na Twitterze, powrocie do Facebooka, założyciel Microsoftu uruchomił swoją stronę - Gates Notes.

Na stronie Gates Notes, autor ma zamiar relacjonować odbyte podróże, dzielić się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek czy przeprowadzonych rozmów, jak też informować o działalności prowadzonej przez siebie fundacji.

Dotychczas na Gates Notes znalazły się informacje na temat Haiti, zagrożeń związanych z pandemią, problemów z edukacją oraz zmian klimatycznych. Trafiły tutaj także relacje z działalności fundacji Gatesa.

Więcej Gatesa w Internecie

Ubiegły tydzień dla Bill Gatesa upłynął pod znakiem zwiększania swojej obecności w Sieci. Twórca Microsoftu założył konto na Twitterze, powrócił do Facebooka i zdecydował się też na założenie swojej strony WWW.

W wtorek Gates wysłał pierwszą wiadomość za pośrednictwem Twittera. Założenie profilu przez tak znaną postać wywołało duże zainteresowanie tym serwisem mikroblogowym. O tym, że było ogromne, świadczy błyskawicznie rosnąca liczba obserwujących jego profil użytkowników Twittera. Po kilkunastu godzinach aktywności konta blisko 170 tys. osób obserwowało jego profil, dzisiaj liczba ta urosła do prawie 340 tys. tzw. "followersów".

W ubiegły wtorek Bill Gates zdecydował się też na powrót do Facebooka, z którego przestał korzystać latem ubiegłego roku. Powodem były zbyt liczne prośby użytkowników o dołączenie do grona znajomych. Teraz mogą oni zostać fanami jego nowej strony.

Media społecznościowe zdają się odgrywać coraz większą rolę w publicznym życiu USA. W ubiegłym tygodniu nie tylko Bill Gates zaczął korzystać z Twittera. W poniedziałek swoją pierwszą wiadomość za pośrednictwem tego serwisu opublikował prezydent USA Barrack Obama.