Bill Clinton przemówi głosem Oracle'a?

Oracle zaprzecza pogłoskom, jakoby prowadzone były rozmowy z Billem Clintonem na temat zatrudnienia go w radzie nadzorczej firmy.

Bill Clinton będzie gościem podczas największego dorocznego spotkania firmowego Oracle'a, które odbędzie sie 19 lutego br. w Nowym Orleanie. Wywołało to falę spekulacji na temat ewentualnego zatrudnienia byłego prezydenta USA w radzie nadzorczej firmy.

„Nie prowadziliśmy rozmów z Billem Clintonem w sprawie jego udziału w pracach rady nadzorczej” - oświadczyła Jennifer Glass, rzecznik prasowy Oracle'a. Firma nie ujawniła ile zapłaci Clintonowi za udział w imprezie, ale mówi się o kwocie ok. 100 tys USD. W materiałach promocyjnych Oracle'a Bill Clinton nazwany został „pierwszym prezydentem high-tech”.

W listopadzie 2000 r. Larry Ellison zatrudnił Joe Lockharta, dawnego szefa biura prasowego w Białym Domu, jako dyrektora firmy do spraw komunikacji. Decyzja ta dała początek spekulacji na temat planów Oracle'a względem Clintona. W radzie nadzorczej koncernu zasiada już Jack Kemp, dawny kongresman z Nowego Jorku.