Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Biały iPhone 4 istnieje, ale nie można go kupić

iPhone 4 w kolorze białym nadal nie jest dostępny na rynku. Najwyraźniej jednak jest gdzieś w kartonach kwatery głównej Apple. Brytyjski blog technologiczny Pocket-lint dostrzegł i sfotografował mężczyżnę używającego białej wersji popularnego smartfonu.

Dziennikarz Pocket-lint zapytał spotkanego mężczyznę o szczegóły dot. tego białego kruka... wśród iPhone'ów. Okazało się, że pierwszy posiadacz białego iPhone'a 4 dostał go w prezencie od przyjaciela pracującego dla Apple w siedzibie firmy w Cupertino. Mężczyzna nie chciał zdradzić swojej tożsamości.

To ciekawa sprawa, bo Apple zapowiadało białego iPhone'a jeszcze przed premierą. Potem, w czerwcu, firma zapewniała, że biała wersja ukaże się o kilka tygodni później. Jak widać, teraz można już mówić o kilku miesiącach poślizgu.

Po rozmowie z posiadaczem białego iPhone'a, Stuart Miles napisał, że Apple [a konkretnie producent obudowy związany z korporacją - dop.] nie może dopasować odcienia białego przycisku "home", by pasował dokładnie do odcienia białego panelu telefonu.

Niestety, podczas gdy Brytyjczycy martwią się kolorem iPhone'a 4, w Polsce nadal głównym problemem jest cena. Zwykła, czarna wersja smartfonu Apple kosztuje ok. 3000 złotych (na Allegro lub w wersjach wraz z abonamentem).

Aktualizacja: 27 października 2010 10:13

Firma Apple po raz kolejny wypowiedziała się na temat iPhone’a 4 w białej obudowie. Okazuje się, że urządzenie nie trafi do sprzedaży w tym roku. Na łamach serwisu All Things Digital pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy: "Przykro nam, że musimy ponownie rozczarować klientów czekających na białego iPhone’a, ale podjęliśmy decyzję o przełożeniu jego premiery do wiosny przyszłego roku". Wielbiciele amerykańskiej korporacji po raz kolejny muszą więc wykazać się cierpliwością.