Biały iPhone 4 istnieje, ale nie można go kupić

iPhone 4 w kolorze białym nadal nie jest dostępny na rynku. Najwyraźniej jednak jest gdzieś w kartonach kwatery głównej Apple. Brytyjski blog technologiczny Pocket-lint dostrzegł i sfotografował mężczyżnę używającego białej wersji popularnego smartfonu.

Dziennikarz Pocket-lint zapytał spotkanego mężczyznę o szczegóły dot. tego białego kruka... wśród iPhone'ów. Okazało się, że pierwszy posiadacz białego iPhone'a 4 dostał go w prezencie od przyjaciela pracującego dla Apple w siedzibie firmy w Cupertino. Mężczyzna nie chciał zdradzić swojej tożsamości.

To ciekawa sprawa, bo Apple zapowiadało białego iPhone'a jeszcze przed premierą. Potem, w czerwcu, firma zapewniała, że biała wersja ukaże się o kilka tygodni później. Jak widać, teraz można już mówić o kilku miesiącach poślizgu.

Po rozmowie z posiadaczem białego iPhone'a, Stuart Miles napisał, że Apple [a konkretnie producent obudowy związany z korporacją - dop.] nie może dopasować odcienia białego przycisku "home", by pasował dokładnie do odcienia białego panelu telefonu.

Niestety, podczas gdy Brytyjczycy martwią się kolorem iPhone'a 4, w Polsce nadal głównym problemem jest cena. Zwykła, czarna wersja smartfonu Apple kosztuje ok. 3000 złotych (na Allegro lub w wersjach wraz z abonamentem).

Aktualizacja: 27 października 2010 10:13

Firma Apple po raz kolejny wypowiedziała się na temat iPhone’a 4 w białej obudowie. Okazuje się, że urządzenie nie trafi do sprzedaży w tym roku. Na łamach serwisu All Things Digital pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy: "Przykro nam, że musimy ponownie rozczarować klientów czekających na białego iPhone’a, ale podjęliśmy decyzję o przełożeniu jego premiery do wiosny przyszłego roku". Wielbiciele amerykańskiej korporacji po raz kolejny muszą więc wykazać się cierpliwością.