Bezprzewodowy Internet w Azji

Lucent Technologies oraz malezyjska firma i-WAP Systems rozpoczynają współpracę w dziedzinie dostarczania bezprzewodowego Internetu klientom indywidualnym w krajach azjatyckich.

W ramach projektu firmy będą wspólnie badać rynek i tworzyć oprogramowanie na użytek dostawców bezprzewodowego Internetu w Azji Południowo-Wschodniej. I-WAP będzie tworzył aplikacje i testował je w Kuala Lumpur, w ośrodku Lucent Mobile Innovation Centre, który jest częścią laboratorium 3G Lucent Technologies.

Współpraca obu firm ma na celu rozszerzenie wachlarza oferowanych przez platformę Lucenta usług w ramach bezprzewodowego Internetu m.in. o funkcje personalizacji, które będą skierowane do abonentów sieci komórkowych.

Aktualna oferta aplikacji i-WAP, dostępna w różnych językach azjatyckich, jest przeznaczona dla serwisów wertykalnych, tworzonych na użytek różnych branż i kategorii odbiorców, m.in. instytucji finansowych, klientów korporacyjnych, branży hotelarskiej. Firma wykorzystuje rozwiązania w technologii SMS, Bluetooth, WAP przede wszystkim na użytek przedsiębiorstw, integrując je z systemami informatycznymi, w tym obsługującymi handel elektroniczny.