Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Będzie internetowa ulga?

PAP: Komisja Finansów Publicznych jednogłośnie zaakceptowała poprawkę, która pozwoli na korzystanie od przyszłego roku z odliczenia od podatku 760 zł wydatków ponoszonych z tytułu użytkowania internetu.

Przypomnijmy, że wprowadzenie ulgi jest jednym z pomysłów na zrekompensowanie indywidualnym użytkownikom zwiększonych wydatków na sieć po zapowiadanym wzroście stawki internetowego VAT-u do 22%. Podstawa odliczeń mają być faktury VAT wystawiane przez usługodawców. Rząd był przeciwny tej poprawce. Rada ministrów ma zaproponować alternatywny projekt obniżenia kosztów dostępu do internetu. Głosowanie poprawek do projektów nowelizacji ustawy o podatku PIT oraz ustawy o podatku CIT ma się odbyć w piątek.

Wprowadzenie ulgi poprała m.in. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej