BeautifulPeople.com usuwa "grubasów"

Aż 5 tys. kont użytkowników, którzy przytyli w tegoroczne Święta zostało usuniętych z serwisu BeautifulPeople.com.

Serwis społecznościowy BeautifulPeople.com usunął konta tych internautów, którzy zamieścili na swoich profilach zdjęcia pokazujące ich z nadwagą po świętach Bożego Narodzenia.

Strona randkowa BeautifulPeople.com, która sama przedstawia się jako społeczność tylko dla pięknych ludzi, tłumaczy, że działanie to wynikało z woli społeczności serwisu.

- "Jako firma, żal nam każdego straconego użytkownika, ale nasi członkowie żądają, by utrzymano wysokie standardy piękna" - powiedział Robert Hintze, założyciel BeautifulPeople.com. Według Hintze, gdyby usunięci członkowie pozostali na serwisie, wtedy model biznesowy firmy mógłby zostać zagrożony.

Użytkowników z nadwagą wskazali inni internauci korzystający z BeautifulPeople.com, którzy oceniając na podstawie zdjęć atrakcyjność poszczególnych osób, decydują o ich istnieniu na witrynie.

Aby przystąpić do elitarnego BeautifulPeople.com, należy wpierw wystawić na stronie swoje zdjęcia. W ciągu 48 godzin zostają one ocenione przez pozostałych uczestników społeczności, którzy zadecydują, czy partycypujący może stać się pełnoprawnym użytkownikiem serwisu.

BeautifulPeople.com usuwa "grubasów"