Bankier w końcu ma serwis o prawie

Należąca do grupy Bankier.pl spółka PIT.pl uruchamia nowy serwis - Osobyprawne.pl.

Wydawcą założonych w 2000 roku serwisów podatkowych PIT.pl i VAT.pl jest PIT.pl Sp. z o.o. należąca do grupy Bankier.pl S.A. Mimo, że Bankier zalicza się w badaniu Megapanel do kategorii "Biznes, Finanse, Prawo", to nie posiadał dotychczas w swojej ofercie serwisu poruszającego wyłącznie kwestie prawne.

Argument ten bywał podnoszony, gdy porównywano ofertę serwisów Bankiera do oferty serwisów Money.pl. Historyczny już rywal Bankiera, Money.pl (choć obecnie układ sił nieco się zmienił), posiada serwis e-prawnik.pl, który we wrześniu przyciągną ponad 600 tys. użytkowników (za Megapanel PBI/Gemius).

Bankier.pl nie zaczyna swojej przygody w sferze prawa z serwisem ogólno tematycznym, a raczej celuje w jeden konkretny aspekt. Serwis Osobyprawne.pl ma wypełnić lukę informacji prawnej w zakresie zakładania i prowadzenia osób prawnych. Jego adresatami są przede wszystkim osoby związane z podmiotami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nie posiadającymi osobowości prawnej, kadra menedżerska oraz księgowi.

Bankier w końcu ma serwis o prawie

"Jeśli chcesz założyć lub prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę akcyjną, fundację lub stowarzyszenie, jesteś członkiem rady nadzorczej, zarządu i chcesz wiedzieć czy i jak działać zgodnie z prawem, jaki jest zakres Twojej odpowiedzialności lub jak się zabezpieczyć - wejdź na osobyprawne.pl" - wyjaśnia redaktor naczelny Artur M. Brzeziński. - "Dodatkowym ich uzupełnieniem może być również lektura bazy odpowiedzi "e-porady PIT.pl", która obecnie obejmuje nie tylko problematykę podatkową, ale również kwestie organizacyjno-zarządcze i prawne."

Jacek Wawrowski, prezes Zarządu PIT.pl Sp. z o.o., zwraca uwagę na zobowiązanie podjęte przez redakcję nowego serwisu: - "Nasi redaktorzy oraz współpracujący eksperci dają naszym czytelnikom 100% gwarancję, iż w serwisie pojawią się poradniki dotyczące każdego zagadnienia zaproponowanego przez Czytelników, związanego tematycznie z nowym serwisem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dzięki temu jego treść odpowiadać będzie dokładnie potrzebom użytkowników, co jest ucieleśnieniem przewodniej dewizy twórców serwisu - nie pozostaniesz bez odpowiedzi."

Z informacji uzyskanych od zarządu spółki PIT.pl wynika, że w 2010 roku będzie miała miejsce gruntowna przebudowa działających serwisów, niemniej jednak na etapie końcowym prac znajdują się również projekty dotyczące nowych narzędzi dla polskich podatników.