Bankier.pl przejął kontrolę nad MojeAuto.pl

Bankier.pl S.A. przejął pakiet 42% akcji spółki Internet Service S.A., odkupując go od funduszu bmp AG za 1 mln złotych. Tym samym objął kontrolę nad spółką, która prowadzi serwis motoryzacyjny MojeAuto.pl. Podstawowym celem inwestycji jest wykorzystanie synergii serwisów Mojeauto.pl i Bankier.pl, oferty samochodów zostaną połączone z ofertami finansowania.

W ramach tej transakcji Bankier.pl S.A. zwiększył swój udział w spółce Internet Service S.A. do poziomu 89,21%. Tym samym Bankier.pl S.A. przejął kontrolę nad spółką, która prowadzi serwis MojeAuto.pl - zawierający m.in. ogłoszenia motoryzacyjne, newsy, poradniki, raporty.

W pierwszym etapie inwestycji, w październiku 2006 r. Bankier.pl S.A. objął 46,95% akcji Internet Service S.A. angażując środki na poziomie 732 tys. złotych.

Dla spółki Bankier.pl S.A. jest to kolejny krok realizowania przyjętej strategii rozwoju, w oparciu o środki finansowe pozyskane z publicznej emisji akcji.

-Przejęcie kontrolnego pakietu akcji w Internet Service S.A. pozwoli nam konsolidować wyniki finansowe tej spółki i wpłynie pozytywnie na wzrost przychodów i zysku Bankier.pl S.A. - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl S.A.

Bmp AG sprzedała akcje Internet Service S.A, z zyskiem, osiągając stopę zwrotu w wysokości 265% zainwestowanego kapitału.

Zgodnie z listopadowymi wynikami badania Megapanel PBI/Gemius, serwis MojeAuto.pl znalazł się na 10 miejscu w kategorii Motoryzacja. Miał 299 tys. użytkowników i zasięg 2,31%.

Korekta

Serwis MojeAuto.pl zawiera newsy, porady, raporty i inne sekcje. Nie jest więc tylko serwisem ogłoszeniowym, jak napisaliśmy wcześniej.