BPH [email protected]

Bank Przemysłowo - Handlowy [email protected] jest jednym z pionierów bankowości internetowej w Polsce. Usługi za pośrednictwem Internetu wprowadził w listopadzie 1999 roku. Obecnie korzysta z nich 10 tysięcy klientów.

Bank Przemysłowo - Handlowy [email protected] jest jednym z pionierów bankowości internetowej w Polsce. Usługi za pośrednictwem Internetu wprowadził w listopadzie 1999 roku. Obecnie korzysta z nich 10 tysięcy klientów.

Na otwarcie konta czeka się około pięciu dni. Procedura jest podobna jak w innych bankach. Podczas wypełniania zgłoszenia na internetowej stronie należy utworzyć specjalny zestaw kluczy szyfrujących, które służą do podpisywania i weryfikacji podpisów na dokumentach.

W ramach BPH [email protected] dostępne są trzy rodzaje rachunków: Sezam, Sezam Student i Sezam Junior. Warunkiem założenia tych rachunków są minimalne miesięczne wpływy – odpowiednio 100, 50 i 20 zł miesięcznie.

Za korzystanie z usług BPH [email protected] trzeba zapłacić 6 złotych miesięcznie. Klient może samodzielnie dokonywać przelewów na rachunki w Banku BPH i innych bankach, które są uczestnikami systemu Elixir. Każdy przelew jest bezpłatny. Jeśli na przykład miesięcznie klient dokonuje przynajmniej trzech przelewów jednorazowych do innych banków, to zapłaci 9 złotych - według stawek w Banku BPH. Dzięki BPH [email protected] można zaoszczędzić 3 złote.

Dodatkowym atutem BPH [email protected] jest bezpłatny dostęp do aktualnego wyciągu z konta. Ofertę BPH [email protected] uzupełnia usługa oferowana przez Biuro Maklerskie Banku BPH [email protected] Zapewnia ona dostęp do rachunku inwestycyjnego przez Internet. Użytkownicy BPH [email protected] mogą dokonywać bezpiecznych zakupów w internetowym sklepie e-market z 10-procentowym rabatem na większość produktów. Należność za zakupiony towar jest automatycznie ściągana z konta klienta.

Bank Przemysłowo – Handlowy dysponuje siecią ponad 220 placówek, a także własnym biurem maklerskim i kasą mieszkaniową. Ma przedstawicielstwo w Ostrawie w Republice Czeskiej i w Bratysławie w Republice Słowackiej. Jest włączony w międzynarodowy system łączności SWIFT i Reuters. Rozliczenia zagraniczne realizuje we współpracy z około 1300 bankami zagranicznymi.

Oferta usług BPH skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, a także dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz gmin. BPH tworzy grupę kapitałową, mając udziały w Spółdzielczym Banku Rozwoju „Samopomoc Chłopska”, Bankowym Towarzystwie Leasingowym SA, Towarzystwie Ubezpieczeniowym „Compensa” SA i HypoVereinsbank Banku Hipotecznym SA. Jest udziałowcem Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK SA. Inwestorem strategicznym BPH SA jest Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG z Monachium.