BGŻ wkrótce w Internecie

Bank Gospodarki Żywnościowej zaoferuje w listopadzie usługi bankowości internetowej. Będą to jednak osobne konta, na razie wydzielone z oferty dla klientów indywidualnych.

Wdrożeniem e-bankingu zajmuje się warszawski integrator systemowy Ster-Projekt. Wykorzystane zostaną technologie amerykańskiej firmy Broad Vision. Uruchomienie wirtualnych kont jest kolejnym krokiem Banku Gospodarki Żywnościowej w kierunku rozwoju nowoczesnych usług – w tym roku zaczęła działać sieć małych placówek dla klientów indywidualnych Integrum.

Problemem banku pozostaje jednak informatyka. Obecnie w BGŻ działają trzy różne systemy bankowe. Odbije się to już wkrótce na wprowadzanym e-bankingu. Klient będzie musiał zakładać osobne, „wirtualne” konto. Internetowa bankowość będzie w pełni dostępna w BGŻ dopiero po utworzeniu Centralnego Systemu Informatycznego, który ma wdrożyć inny warszawski integrator – Apexim. Jednak na jego uruchomienie potrzeba około trzech lat.

BGŻ planuje przeznaczyć na modernizację swojej infrastruktury informatycznej około 300 milionów złotych w latach 2001-2002.