Avecho: kolejne wyzwanie dla hakerów

Angielska firma Avecho, która zajmuje się świadczeniem usług poczty elektronicznej, oferuje 10 tysięcy funtów nagrody, za udaną próbę przemycenia przez jej serwery wirusa.

Jak mówi Mark Elliott, wiceprezes międzynarodowego marketingu Avecho, wielu użytkowników próbowało do tej pory złamać zabezpieczenia produktu o nazwie GlassWall, który zabezpiecza skrzynki pocztowe firmy przed przedostawaniem się wirusów i robaków internetowych. Do tej pory wszelkie takie próby nie przyniosły rezultatu. Aby wziąć udział w konkursie, należy założyć konto pocztowe na stronie Avecho, po czym próbować wysłać na ten adres wirusa lub próbować go z niego wysłać. Jeśli jedna z tych operacji się powiedzie, uczestnik wygrywa główną nagrodę.

Wiele firm przed Avecho poległo w podobnych konkursach. Dla przykładu warto chociażby podać Argus Systems, których serwer Pit Bull został rozpracowany przez polską grupę "Last Stage of Delirium". Koreańczycy z Digital Works również ponieśli porażkę, gdy w 2002 roku ogłosili przyznanie 100 tysięcy USD nagrody za udaną próbę włamania jej serwer sieciowy. Uczestnicy konkursu postanowili włamać się na serwer, który dokonywał rejestracji konkursowiczów.

Więcej informacji: Avecho