Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Autor Sassera dostanie pracę

Niemiecki nastolatek, Sven Jashan, oskarżony o stworzenie niebezpiecznego robaka internetowego Sasser, przechodzi właśnie szkolenie, dzięki któremu zostanie zatrudniony w charakterze programisty zajmującego się kwestiami bezpieczeństwa.

Firma, która zdecydowała się zainwestować w 18-letniego Svena to Securepoint, mieszcząca się w Lueneburgu w północnych Niemczech. Jashan został już wysłany na specjalne szkolenie, po którego ukończeniu będzie pracował nad budową skuteczniejszych firewalli, zapobiegających wdzieraniu się intruzów do systemów komputerowych.

Sasser po raz pierwszy pojawił się w Internecie na początku maja 2004 roku i w ciągu tygodnia zdążył zainfekować blisko 18 milionów komputerów na całym świecie, powodując niepowetowane straty w pracy wielu korporacji. Jashan został oficjalnie oskarżony o sabotaż komputerowy i poważne zakłócenie pracy publicznych systemów zakażonych niebezpiecznym robakiem.

Prezes Securepoint, Lutz Hausmann podkreśla, iż Sven podczas rozmowy z nim przyznał, że było już za późno, gdy naprawdę uświadomił sobie, jakie skutki i konsekwencje poniosło za sobą skonstruowanie Sassera. Zdaniem Hausmana: Jashan zasługuje na jeszcze jedną szansę". Tymczasem lokalne władze snują podejrzenia, iż młody Niemiec jest także sprawcą robaka NetSky.