Autor Blastera-B posiedzi 18 miesięcy

Nastoletni autor jednej z odmian robaka Blaster panoszącego się po Internecie w 2003 roku, został skazany na 18 miesięcy więzienia i 100 godzin prac społecznych.

19-letni Jeffrey Parson stworzył robaka W32.Blaster-B w sierpniu 2003 roku, kilka dni po pojawieniu się w Sieci pierwszej wersji 'insekta'. Parson został schwytany i postawiono mu zarzuty w sierpniu 2004 roku. Twórca oryginalnego Blastera nie został do tej pory zidentyfikowany i ujęty.

Wariant Blastera stworzony przez Parsona zawierał plik o nazwie identycznej z zarejestrowaną na niego domeną internetową. To pozwoliło agentom Federalnego Biura Śledczego na wytropienie nastolatka i zatrzymanie go w jego rodzinnym domu w Hopkins, w stanie Minnesota już kilka dni po zidentyfikowaniu nowej odmiany robaka w Sieci.

Sędzina Marcha Pechman z okręgowego sądu w Waszyngtonie mogła skazać Parsona na maksymalnie 37 miesięcy więzienia, jednak młody wiek, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz brak rodzicielskiego nadzoru zadziałały jako czynniki łagodzące. Parsonowi będzie wolno korzystać z komputera jedynie w celach edukacyjnych lub biznesowych. Sankcje wobec autora Blastera-B obejmują również zakaz grania oraz czatowania.