Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Autor Blastera-B posiedzi 18 miesięcy

Nastoletni autor jednej z odmian robaka Blaster panoszącego się po Internecie w 2003 roku, został skazany na 18 miesięcy więzienia i 100 godzin prac społecznych.

19-letni Jeffrey Parson stworzył robaka W32.Blaster-B w sierpniu 2003 roku, kilka dni po pojawieniu się w Sieci pierwszej wersji 'insekta'. Parson został schwytany i postawiono mu zarzuty w sierpniu 2004 roku. Twórca oryginalnego Blastera nie został do tej pory zidentyfikowany i ujęty.

Wariant Blastera stworzony przez Parsona zawierał plik o nazwie identycznej z zarejestrowaną na niego domeną internetową. To pozwoliło agentom Federalnego Biura Śledczego na wytropienie nastolatka i zatrzymanie go w jego rodzinnym domu w Hopkins, w stanie Minnesota już kilka dni po zidentyfikowaniu nowej odmiany robaka w Sieci.

Sędzina Marcha Pechman z okręgowego sądu w Waszyngtonie mogła skazać Parsona na maksymalnie 37 miesięcy więzienia, jednak młody wiek, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz brak rodzicielskiego nadzoru zadziałały jako czynniki łagodzące. Parsonowi będzie wolno korzystać z komputera jedynie w celach edukacyjnych lub biznesowych. Sankcje wobec autora Blastera-B obejmują również zakaz grania oraz czatowania.