Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Auto [email protected] w mojeauto.pl

Siemens Finance oferuje leasing samochodów za pośrednictwem portalu mojeauto.pl. Wspólnicy liczą na wzrost zainteresowania klientów tą formą zakupu samochodów w związku ze zmianą przepisów.

W ramach programu Auto [email protected] można skonfigurować samochód za pośrednictwem Internetu, sprawdzić jego dostępność, złożyć zapytanie ofertowe, negocjować online z dilerem i złożyć zamówienie. W portalu działał już wcześniej Bankowy Fundusz Leasingowy. Od początku roku, według informacji Doroty Murzyńskiej, PR menedżera w mojeauto.pl, za pośrednictwem portalu przekazano ok. 250 zapytań ofertowych od klientów. W przypadku usługi BTL co najmniej 15 umów doszło już do skutku.

"Nie jest obecnie łatwo sprzedać przez Internet samochód, a co dopiero usługę finansową" - mówi Dorota Murzyńska.

Nowa usługa pojawia się w dobrym momencie.

"Na rynku leasingowym od pewnego czasu trwało wyczekiwanie na ustawę, zezwalającą na leasing samochodów osobowych. Weszła ona w życie 1 października i spodziewamy się zwiększonego zainteresowania" - wyjaśnia Dorota Murzyńska.

Usługa Siemens Finance jest dostępna także w Wirtualnej Polsce i Expanderze.

"Dodatkowo, dzięki umowom Expandera z Onetem, a mojeauto.pl z Bankierem, mamy obecnie pokrytą większość rynku. Nie wykluczamy jednak podpisania jeszcze dwóch, trzech umów z innymi serwisami" - mówi Robert Staniszewski z Siemens Finance. Według przedstawiciela firmy, obecna w sieci od miesiąca usługa ma na razie charakter testowy. Pierwsze efekty tych działań mają zostać przedstawione do końca roku.

Leasing jest oferowany osobom fizycznym, prowadzącym działalność gospodarczą, spółkom cywilnym oraz podmiotom posiadającym osobowość prawną, które funkcjonują na rynku minimum 6 miesięcy. Sfinansowanie zakupu dotyczy nowych samochodów osobowych bądź posiadających homologację na ciężarowe. Wartość netto transakcji, po odliczeniu opłaty wstępnej klienta, nie może przekroczyć 100 tys. zł netto.