Australia: największy spamer potraktowany łagodnie

Inicjator największej na świecie "operacji spamerskiej", 26-letni Lance Thomas Atkinson, został skazany przez australijski sąd na karę grzywny wynoszącą zaledwie 210 tysięcy dolarów australijskich.

Urodzony w Nowej Zelandii 26-letni Lance Thomas Atkinson był głównym oskarżonym w wielkiej aferze spamerskiej. Zarzucano mu, że wysyłał około 10 miliardów niechcianych wiadomości dziennie namawiając w nich głównie do zakupu pigułek odchudzających oraz podróbek viagry.

Australijski wymiar sprawiedliwości zaczął ścigać spamera po tym jak ponad 100 tysięcy australijczyków złożyło na niego skargi. Za swoją działalność groziła mu kara grzywny w wysokości nawet 2,5 miliona dolarów australijskich. Sąd w Brisbane wziął jednak pod uwagę fakt, że oskarżony współpracował z organami ścigania i potraktował go bardzo łagodnie - zgodnie z ogłoszonym wyrokiem musi zapłacić zaledwie 210 tysięcy dolarów australijskich.

Warto dodać, że mężczyzna został już wcześniej skazany za podobną działalność przez amerykański wymiar sprawiedliwości na karę grzywny w wysokości 16 milionów dolarów.