Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Aukcje.onet.pl, czyli kontrakt Allegro i Onetu za

Polski portal internetowy Onet.pl podpisał z serwisem aukcyjnym Allegro.pl umowę o wartości miliona dolarów. Tyle zapłaci Allegro Onetowi za włączenie witryny aukcyjnej do jego serwisów.

Umowa QXL, firmy prowadzącej serwis aukcyjny Allegro.pl, z Onetem została zawarta na rok. Allegro zobowiązało się zapłacić od razu pół miliona dolarów, resztę wpłaty zaś uzależniło od pozyskania odpowiedniej liczby użytkowników. Szacuje się, że Onet musi zdobyć w ciągu roku około 200 tysięcy internautów, aby otrzymać od Allegro pełną sumę.

„Nasza obecność w Europie została teraz wzmocniona działalnością na polskim rynku. Cieszymy się, że naszym partnerem jest właśnie Onet.pl” - powiedział Arjan Bakker, dyrektor zarządzający QXL Poland.

Brytyjska internetowa spółka QXL – właściciel Allegro.pl – prowadzi liczne serwisy aukcyjne w różnych krajach, m. in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech. Notowana na giełdzie londyńskiej i na Nasdaq, jest największą w tej branży w Europie. W Polsce QXL.com jest reprezentowany przez QXL Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Według umowy, Allegro.pl będzie odpowiedzialne za funkcjonowanie serwisu, natomiast potencjał Onet.pl zostanie wykorzystany do promocji serwisu. Umowa przewiduje także intensywną kampanię reklamową z wykorzystaniem tradycyjnych mediów, jak i prowadzoną przez Onet w Sieci.

Kontrakt zawarty między Onetem i Allegro jest największym dotychczas tego typu kontraktem promocyjnym na polskim rynku internetowym.

„Wspólne porozumienie QXL i Onet.pl stanowi potwierdzenie dynamicznego rozwoju rynku internetowego w Polsce” - powiedział wiceprezes Onet.pl, Piotr Wilam.

Celem serwisu aukcje.onet.pl. jest organizowanie aukcji zarówno pomiędzy samymi użytkownikami, czyli C2C, jak i między osobami prawnymi a użytkownikami, czyli B2C.

Dzięki podpisanej umowie internauci korzystający z Onet.pl uzyskają dostęp do serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Uczestnictwo w aukcjach jest bezpłatne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Dotychczas Allegro.pl zorganizował na swoich stronach aukcje ponad 11 tysięcy przedmiotów, codziennie pojawiało się tam około 1500 nowych ofert.

.