Ataxo: polski rynek jest dla nas kluczowy

O szczegółach dokapitalizowania spółki Ataxo przez fundusz inwestycyjny Garvest w wysokości 30 mln zł rozmawiamy z Prezesem Zarządu Ataxo Pavlem Doleżałem.

Ataxo: polski rynek jest dla nas kluczowy
W październiku poinformowano, że prywatny fundusz inwestycyjny Garvest za 30 mln zł nabył mniejszościowe udziały w spółce Ataxo specjalizującej się m.in. w marketingu w wyszukiwarkach.

Garvest to fundusz, który do tej pory zainwestował m.in. w największy serwis aukcyjny w Europie Środkowej - Allegro i który posiada udziały w kilku środkowo- i południowoeuropejskich projektach, głównie o charakterze transakcyjnym. Jednym z właścicieli Garvestu jest Arjan Bakker, twórca Allegro.

Arthur van Wijck Jurriaanse, dyrektor generalny Garvestu, inwestycję skomentował słowami: Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Ataxo, dlatego, że firma ta wyprzedza rynek swoimi innowacjami i profesjonalizmem, a także dlatego, że udało się jej powtórzyć sukces swojego modelu sprzedażowego już w trzech krajach. To daje bardzo silą podstawę do dalszego rozwoju.

Z Pavlem Doleżałem, prezesem Ataxo, spółki o czeskim rodowodzie, która dziś tworzy rozbudowaną grupę z siedzibą w Holandii oraz oddziałami w Polsce, Czechach i na Słowacji rozmawiamy o szczegółach tego dofinansowania.

Pavel Doleżał, Prezes Zarządu Ataxo
Pavel Doleżał - absolwent Academy of Performing Arts and Social Studies w Las Vegas oraz Anglo-American College w Pradze. W firmie Ataxo pracuje od 2003 r. na stanowisku bussiness developer manager oraz CEO. Wcześniej jego kariera zawodowa związana była z czeskimi firmami: Atlas.cz, Generale Europalia Festival oraz Bohemia Toys.

Co było przyczyną dofinansowania firmy Ataxo przez fundusz inwestycyjny Garvest?

Pavel Doleżał, Prezes Zarządu Ataxo: Jest to jak najbardziej naturalne, że w pewnym momencie firma przyjmuje inwestora, a tym samym partner finansowy otrzymuje za to udziały. To po prostu standardowy krok w życiu firmy, która się dynamicznie rozwija i rośnie.

Jak Pan sądzi dlaczego Garvest chciał zainwestować w Ataxo, dotychczasowe inwestycje zwiazane są głównie z branżą transakcyjną?

Mogę powtórzyć, za dyrektorem generalnym Garvestu, że Ataxo jest firmą, która wyprzedza rynek swoimi innowacjami i grupą docelową klientów. Ataxo powtórzyło sukces modelu sprzedażowego już w trzech krajach, a to daje silną podstawę do dalszego rozwoju. Chciałbym dodać również, że Ataxo pod względem liczby klientów jest największą agencją specjalizującą się w marketingu internetowym w wyszukiwarkach w Europie Środkowej.