Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

App Store zarobi w tym roku miliardy dolarów?

Amerykański CitiBank opublikował raport, z którego wynika, że App Store firmy Apple w najbliższych latach będzie się dynamicznie rozwijał. Tylko w tym roku dochód ze sprzedawanych aplikacji ma się zamknąć w kwocie 2 miliardów dolarów. A to jest wersja pesymistyczna.

App Store przyniesie Apple miliardy dolarów - twierdzi Citibank

Zobacz także

Prognozy pracowników Citibanku dotyczące App Store zostały opublikowane w dokumencie zatytułowanym Internet Stock 2011 Playbook. Twierdzą oni, że w tym roku kalendarzowym firma Apple może zarobić aż dwa miliardy dolarów na aplikacjach sprzedawanych w swoim sieciowym sklepie. Jest to równowartość kwoty, która według Citibanku zostanie w całym roku wydana na reklamy wideo w Internecie. I choć eksperci Citibanku przewidują, że globalna sprzedaż smartfonów w roku 2011 zmaleje, to ludzie mają wydawać mnóstwo pieniędzy na aplikacje.

W dokumencie Citibanku wspomina się także o sprzedaży aplikacji dla Androida. Zdaniem pracowników banku w roku 2011 Google może na nich ponoć zarobić około dwóch miliardów dolarów czyli o 100% więcej niż w poprzednim roku.

Jeszcze większymi optymistami są analitycy firmy Gartner. Twierdzą oni, że w ciągu dwóch najbliższych lat, dochód ze sprzedaży aplikacji w App Store wzrośnie do 27 miliardów dolarów. W największym stopniu ma się do tego przyczynić penetracja rynku przez smartfony. Ich sprzedaż ma w tym roku wzrosnąć o 29%, a do roku 2013 wzrost ma ciągle być większy niż 20%.