App Store zarobi w tym roku miliardy dolarów?

Amerykański CitiBank opublikował raport, z którego wynika, że App Store firmy Apple w najbliższych latach będzie się dynamicznie rozwijał. Tylko w tym roku dochód ze sprzedawanych aplikacji ma się zamknąć w kwocie 2 miliardów dolarów. A to jest wersja pesymistyczna.

App Store przyniesie Apple miliardy dolarów - twierdzi Citibank

Zobacz także

Prognozy pracowników Citibanku dotyczące App Store zostały opublikowane w dokumencie zatytułowanym Internet Stock 2011 Playbook. Twierdzą oni, że w tym roku kalendarzowym firma Apple może zarobić aż dwa miliardy dolarów na aplikacjach sprzedawanych w swoim sieciowym sklepie. Jest to równowartość kwoty, która według Citibanku zostanie w całym roku wydana na reklamy wideo w Internecie. I choć eksperci Citibanku przewidują, że globalna sprzedaż smartfonów w roku 2011 zmaleje, to ludzie mają wydawać mnóstwo pieniędzy na aplikacje.

W dokumencie Citibanku wspomina się także o sprzedaży aplikacji dla Androida. Zdaniem pracowników banku w roku 2011 Google może na nich ponoć zarobić około dwóch miliardów dolarów czyli o 100% więcej niż w poprzednim roku.

Jeszcze większymi optymistami są analitycy firmy Gartner. Twierdzą oni, że w ciągu dwóch najbliższych lat, dochód ze sprzedaży aplikacji w App Store wzrośnie do 27 miliardów dolarów. W największym stopniu ma się do tego przyczynić penetracja rynku przez smartfony. Ich sprzedaż ma w tym roku wzrosnąć o 29%, a do roku 2013 wzrost ma ciągle być większy niż 20%.