App Store: 10 miliardów pobrań

W weekend osiągnięta została liczba 10 mld pobrań ze sklepu Apple - App Store. Wyjątkową aplikacją jest darmowa gra, a pobrana została przez córki pewnej Brytyjki, która dowiedziawszy się o 10 tys. nagrody, nie potraktowała telefonu od Apple poważnie.

Aplikacją która okazała się być 10-miliardowym pobraniem z App Store jest Paper Glider - darmowa gra, w której zabawa polega na jak najdalszym rzuceniu papierowym samolocikiem. To najczęściej ściąganą darmową aplikacją w brytyjskim App Store. Developer gry to angielska firma Neon Play.

W naszym studio rozmawialiśmy często o odliczaniu do 10-miliardowej aplikacji. Gdy zadzwonili z Apple mówiąc, że mają dobre wiadomości, to pomyślałem, że umieszczą jedną z naszych gier w App Store - powiedział Oli Christie, prezes Neon Play.

Zupełnie oniemiałem, gdy powiedzieli, że Paper Glider był 10-miliardową aplikacją. To świetna wiadomość dla całego zespołu Neon Play.

Równie zaskoczona była Gail Davis, której córki pobrały grę na iPoda touch. Brytyjka odebrała telefon, ale myśląc, że to żart lub jakaś forma marketingu telefonicznego stwierdziła, że nie jest zainteresowana.

Dopiero po rozmowie z córkami uświadomiła sobie, że nagroda jest prawdziwa i próbowała połączyć się z Apple. Firma z Cupertino oddzwoniła i 10 tys. dolarów na zakupy w App Store/iTunes zostało przyznane.