Anglicy lubią e-sklepy

Brytyjczycy coraz chętniej dokonują zakupów w sklepach internetowych - wynika z raportu przygotowanego przez firmę NetValue. W grudniu z oferty angielskich e-sklepów skorzystało ok. 3 mln. osób (czyli 30% internautów mieszkających w tym kraju).

Brytyjczycy coraz chętniej korzystają z oferty sklepów internetowych - w grudniu zakupów w angielskich e-sklepach dokonało ok. 3 mln. osób, czyli 30% internautów mieszkających na Wyspach. Witryny takie odwiedziło w tym czasie w sumie ok. 10 mln. Brytyjczyków (70% internautów - o 3 mln więcej niż w grudniu 2000r.).

Co ciekawe, z raportu wynika również, że mieszkańcy krajów skandynawskich, z reguły postrzegani jako najbardziej otwarci na e-commerce, w te święta Bożego Narodzenia wykazali się wyjątkowo niską aktywnością "e-handlową" - w tym czasie e-sklepy odwiedziło jedynie niecałe 40% tamtejszych internautów (dane dotyczą Szwecji, Danii oraz Norwegii).

Niewiele gorzej od mieszkańców Wielkiej Brytanii wypadli Francuzi - w grudniu sklepy internetowe odwiedziło 67,5% francuskich internautów. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęli Niemcy - 62,5% mieszkających w tym kraju użytkowników Internetu zajrzało w grudniu ubiegłego roku do e-sklepów. Niestety, przy opracowywaniu raportu nie wzięto pod uwagę danych z Polski.