Android zakupem wszechczasów

Przedstawiciel Google przyznał, że kupno firmy stojącej za systemem Android było najlepszym posunięciem w ich historii. By nikt nie miał co do tego wątpliwości, wystarczy wspomnieć o kwocie jaką wydano na zakup tej platformy na urządzenia przenośne.

Android zakupem wszechczasów
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Google nie stworzyło od podstaw systemu Android. Firma kupiła tę technologię w 2005 roku za sumę, która - patrząc na rozwój platformy - może budzić zazdrość.

Google wydało na Androida "zaledwie" 50 milionów dolarów. Wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego, David Lawee, podczas jednego ze swoich przemówień przyznał, że był to bezapelacyjnie ich najlepszy zakup.

Biorąc pod uwagę sukces jaki odniósł Android, nie można odmówić mu racji. Według sierpniowego raportu Gartnera mobilna platforma Google już teraz znalazła się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych. Firma analityczna przewiduje, że w ciągu najbliższych czterech lat Android podwoi swój udział w rynku i ma wielkie szanse stać się liderem zestawienia.