Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amerykanów zakaz nie dotyczy

Amerykański sąd zdecydował wczoraj, że Yahoo! nie musi stosować się do francuskich przepisów. Decyzja ta oznacza, że portal nie musi już blokować francuskim internautom dostępu do aukcji pamiątek związanych z nazizmem.

Amerykański sąd zdecydował wczoraj, że Yahoo! nie musi stosować się do francuskich przepisów. Decyzja ta oznacza, że portal nie musi już blokować francuskim internautom dostępu do aukcji pamiątek związanych z nazizmem. W listopadzie ubiegłego roku francuski sędzia wydał wyrok, nakazujący Yahoo! uniemożliwienie Francuzom uczestniczenia w takich aukcjach (czyli handlu przedmiotami związanymi z nazizmem zabrania francuskie prawo). Przedstawiciele portalu narzekali jednak, że zastosowanie się do nakazu sądu może być bardzo trudne. Dlatego odwołali się od tej decyzji do amerykańskiego sądu.

Ten zaś orzekł właśnie, że Yahoo!, jako amerykańska firma, nie musi stosować się do francuskiego prawa. Przedstawiciele firmy nie poinformowali jednak, czy Yahoo! znów umożliwi internautom sprzedawanie kontrowersyjnych "pamiątek" za pośrednictwem swojego systemu aukcyjnego.