Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Altavista ma Brytyjczyków?

Amerykański provider zaprzecza pogłoskom, że nie ma chętnych na darmowy dostęp do Internetu, który zaoferował ostatnio w Wielkiej Brytanii. Altavista twierdzi, że ma już około 100 tysięcy klientów, natomiast brytyjska prasa podaje, że nie znalazła żadnego.

Altavista w marcu zapowiedziała, że zrewolucjonizuje brytyjski Internet, wprowadzając darmowy dostęp przez numer z prefiksem 0-800. Brytyjscy providerzy dotychczas pobierali od klientów opłaty – nie były one jednak zbyt wysokie i wynosiły zazwyczaj do kilkudziesięciu funtów rocznie.

Po deklaracjach Altavisty, w obawie przed konkurencją, dwóch providerów zniosło opłaty dostępowe. Z kolei Altavista zmieniła swoje plany i sama wprowadziła opłatę – 36 funtów rocznie. Wówczas (w czerwcu) chęć korzystania z jej usług deklarowało aż pół miliona Brytyjczyków.

Niewykluczone, że z obawy przed zbyt dużą liczbą klientów, która przerosłaby możliwości sprzętowe, Altavista podniosła opłatę do 60 funtów. I teraz brytyjska prasa zastanawia się, czy provider zza oceanu ma choć jednego klienta z Albionu. Gazety specjalizujące się w tematyce internetowej podają, że dotychczas nie zgłosił się do nich żaden klient Altavisty, choć zazwyczaj internauci chętnie sami dzielą się wrażeniami z usług. Podobno nie powiodły się poszukiwania na własną rękę. Tymczasem rzecznik providera oświadczył jedynie, że firma ma około 100 tysięcy klientów, ale odmówił podania bardziej szczegółowych danych, a nawet komentarza.