Allegro: kategoria "Erotyka" i anonimowi kupujący

Platforma handlowa Allegro zdecydowała o utworzeniu nowej kategorii prezentowanej na stronie głównej serwisu. Akcesoria erotyczne dostępne do tej pory w ramach kategorii "Pozostałe" skupione będą teraz w jednym, specjalnie wyodrębnionym miejscu.

Platforma handlowa Allegro jest serwisem, w którym oferta "dla dorosłych" jest największa i najbardziej zróżnicowana w skali polskiego handlu internetowego. Uwzględniając Sklepy Allegro, w jej ofercie znaleźć możemy około 20 tys. przedmiotów tej kategorii. Ostatnie lata przyniosły znaczący rozwój rynku jeśli chodzi o handel tymi akcesoriami.

To właśnie jest głównym powodem zmian w tej kategorii - mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. Wraz z nową kategorią na Allegrowiczów czekają również inne zmiany. Zaproponowaliśmy im częściową anonimizację nazw przy zakupie przedmiotów z nowej kategorii. Oznacza to, że po zakupie na stronie nie będzie widoczna nazwa Kupującego. Tym samym zakupy będą odbywały się w sposób bardziej komfortowy i dyskretny. Wprowadzone zmiany to również nawiązanie do standardów prezentacji struktury kategorii obowiązujących w naszych innych serwisach - Ceneo.pl i CoKupić.pl.

Allegro: kategoria "Erotyka" i anonimowi kupujący

Jak zapowiada Adaszewski nowa struktura kategorii będzie lepiej dopasowana do potrzeb Allegrowiczów. Zostanie podzielona zgodnie z przeprowadzonymi analizami zapytań kierowanych przez użytkowników do wyszukiwarki. Zmianie ulegnie też nazewnictwo oraz podział podkategorii. Kierunki tych zmian serwis konsultował z grupą najaktywniejszych sprzedawców w tej kategorii.

Utworzenie kategorii "Erotyka" to również nowe narzędzia do promowania ofert. W formularzu sprzedaży będzie można skorzystać z opcji "Strona kategorii", dostępne będą również miniaturki przedmiotów. Całkowitą nowością jest pojawienie się wyników wyszukiwania w głównej wyszukiwarce Allegro, z której korzysta blisko 97% użytkowników serwisu.

Czytaj też:

Nowe Allegro: Podróż z przygodami