Alert24 - dziennikarstwo obywatelskie Gazety.pl

Polskie portale coraz bardziej interesują się dziennikarstwem obywatelskim. W połowie lipca br. swoją platformę dla dziennikarzy-amatorów uruchomiła Interia, zaś niedawno pod adresem Alert24.pl podobny serwis otworzyła Gazeta.pl.

Gazeta.pl nie informowała dotychczas o starcie nowego serwisu, ale można się domyślać, że Alert24 został uruchomiony niedawno. Pierwsze opublikowane w nim wiadomości pochodzą z 22 sierpnia br. Pod adresem alert24.blox.pl znaleźliśmy też pusty blog, na którym widnieje tylko hasło "Alert24, czyli masz newsa - daj newsa".

Hasło oddaje charakter serwisu, który najwyraźniej nastawiony jest na newsy, a nie, tak jak Interia360.pl czy Wiadomości24.pl, na dłuższe artykuły. Jak czytamy na Alert24.pl, najbardziej wartościowe zdjęcia i informacje wysyłane przez internautów będą publikowane w portalu gazeta.pl, mogą się też pojawić w "Gazecie Wyborczej", dzienniku "Metro" i należącym do Agory radiu TOK FM.

Wiadomości można przesyłać na dwa sposoby: SMS-em i MMS-em albo korzystając z formularza na stronach serwisu. Co oferuje Alert24 w zamian za informacje? Najlepsi i najszybsi reporterzy mogą liczyć na nagrody - kolekcje "Gazety Wyborczej".

Dotychczas na stronach Alert24 znalazło się 17 newsów, z czego 7 opublikowano dzisiaj.

http://www.alert24.pl