Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Albumy Google po polsku

Google udostępniło polską wersję usługi Picasa Web Albums, która umożliwia łatwe umieszczenie zdjęć w internecie.

Każdy użytkownik serwisu Web Albums otrzymuje za darmo 250 MB miejsca na fotografie. Wystarcza ono na umieszczenie około 1000 zdjęć w jakości dobrej do oglądania na ekranie komputera. Zdjęć bezpośrednio z aparatu o rozdzielczości pięciu megapikseli, przy średniej kompresji, zmieści się około 140.

Za 25 USD (ok. 70 zł) rocznie można powiększyć konto do 6 GB, co wystarcza na ok. 25 tys. zdjęć w jakości ekranowej.

Fotografie umieszcza się w internetowej galerii, która podzielona jest na albumy. Można je udostępniać wszystkim internautom lub tylko naszym znajomym. Picasa Web Albums umożliwia również komentowanie zdjęć.

Picasa Web Albums jest produktem niezależnym od aplikacji Picasa instalowanej na komputerze. Jednak biurkowa Picasa ułatwia korzystanie z sieciowych albumów - można dzięki niej szybciej zarówno pobierać zdjęcia, jak i umieszczać je w sieci.

Niestety Pomoc usługi Picasa Web Albums nadal nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Picasa Web Albums PL: http://picasaweb.google.com/?hl=pl