Agora powoła do życia kolejną LonelyGirl15

Agora stworzy serial internetowy na licencji amerykańskiego hitu LonelyGirl15 firmy EQAL.

N1ckola (bo tak nazywa się bohaterka nowego serialu on-line Agory) ma 22 lata i mieszka w Londynie. Jak dowiedział się Internet Standard, postać oraz cała koncepcja serialu oparte zostały na przebojach założonej przez Grega Goodfrieda i Milesa Becketta wytwórni EQAL. Obaj panowie znani są z takich hitów internetowego wideo jak LonelyGirl15 oraz KateModern.

Mimo tego, że serial tworzony jest na licencji LonelyGirl15, ma być on oparty na zupełnie innej fabule. Jak się jednak dowiedzieliśmy, do rozwiązania niektórych zagadek stawianych w serialu konieczna będzie znajomość przygód "samotnej piętnastki" czy KateModern. Nowy serial Agory ma dodatkowo wykraczać poza ramy sieci internetowej, i częściowo rozgrywać się w rzeczywistości nie wirtualnej.

Produkcją serialu zajmie się stworzona przez Agorę i ATM Grupę spółka A2 Multimedia - zajmująca się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez internet. Pierwszym przedsięwzięciem A2 Multimedia było uruchomienie portalu Tivi.pl, gdzie też zaleźć można N1ckolę.