Agito.pl wejdzie na giełdę

1 sierpnia Agito- jeden z największych polskich sklepów internetowych z elektroniką obchodził piąte urodziny. Firma modernizuje swój system informatyczny i szykuje się do wejścia na warszawską giełdę. To już kolejny polski sklep online z akcesoriami elektronicznymi, obok Komputronika i Hoopli, który w tym roku zamierza wejść na giełdę.

W 2002 r. Agito było jednoosobową firmą, której wszystkie dane mieściły się na twardym dysku jednego komputera. Pięć lat później w sklepie zatrudnionych jest ponad 70 osób, a obroty w 2007 r. planowane są na 150 mln zł.

- Do czerwca br. obroty Agito przekroczyły 53 mln zł, czyli sumę wygenerowaną w całym 2006 roku - mówi prezes, Tomasz Sypuła. - Z obrotem, którego może nam pozazdrościć niejeden sklep internetowy szykujemy się do wejścia na giełdę. Chcemy otworzyć nowy rozdział w historii Agito.

W ofercie sklepu znajduje się m. in. sprzęt RTV-AGD, komputery i akcesoria, oprogramowanie, telefony komórkowe oraz sprzęt fotograficzny. Jak czytamy w komunikacie, sklepową stronę odwiedza średnio 26 tys. użytkowników na dobę.

Agito.pl wejdzie na giełdę

- Stworzyliśmy funkcjonalny system sprzedaży, dzięki któremu jesteśmy w stanie oferować produkty w cenach znacząco niższych niż sklepy tradycyjne - opowiada Tomasz Sypuła. - W najbliższym czasie planujemy odświeżenie wyglądu strony oraz wprowadzenie nowych funkcjonalności, które dodatkowo ułatwią i uatrakcyjnią zakupy w naszym sklepie.

Zobacz także: Hoopla.pl chce z giełdy 11-13 mln zł

Gemius i Sklepy24.pl przygotowały raport "E-commerce w Polsce 2007"