Agito.pl nie wejdzie jednak na giełdę?

Sklep internetowy Agito.pl może przełożyć lub całkiem zrezygnować z debiutu na giełdzie. Tomasz Bator, wiceprezes Agito.pl, poinformował, że prowadzone są rozmowy z inwestorem zewnętrznym, który może wziąć udział w podwyzszaniu kapitału. O tym, że sklep planował pojawić się na GPW wiadomo było już od sierpnia 2007 r.

Agito.pl może przeprowadzić ofertę prywatną, jeśli zrezygnuje lub przełoży planowaną ofertę publiczną, poinformował wiceprezes Agito.pl, Tomasz Bator. W takim wypadku w podwyższeniu kapitału mogą wziąć udział obecni akcjonariusze lub nowy inwestor.

Bator poinformował, że firma prowadzi już rozmowy z zewnętrznymi inwestorami. Nie wykluczył również całkowicie fuzji Agito.pl z innym sklepem internetowym w przyszłości.

Wiceprezes zaznaczył jednocześnie, że obecni akcjonariusze są gotowi wziąć udział w podwyższeniu kapitału. Głównym akcjonariuszem spółki jest jej prezes i założyciel Tomasz Sypuła, inwestorem finansowym jest fundusz inwestycyjny Secus.

W planach Agito.pl jest też rozszerzenie asortymentu o nowe kategorie towarów, w tym kosmetyki. - "Chcemy być polskim Amazonem" - powiedział Bator dziennikarzom. Sklep nie planuje jednak wchodzić na rynek książek.

Żródło: Bankier.pl