Adblock Plus pojawi się w Chrome Web Store

Najchętniej pobierany dodatek do Firefoksa wkrótce trafi do Chrome Web Store. Wladimir Palant zdecydował, że Adblock Plus jednak pojawi się w przeglądarce Google Chrome.

Adblock Plus jest najchętniej pobieranym dodatkiem w historii Firefoksa (Więcej dowiecie się z artykułu pt. 100 milionów pobrań Adblock Plus). Twórca aplikacji zapowiadał, że nie będzie tworzył wersji dla Google Chrome, ale w środę wycofał się z wcześniejszych wypowiedzi.

Wladimir Palant chce, aby Adblock Plus zwiększył kontrolę internautów, którzy mają odtąd większe możliwości doboru elementów, które chcą oglądać.

Dodatek pozwala m.in. kasować reklamy z wybranych stron, a także blokować całe kampanie reklamowe, takie jak Google AdSense.

Adblock Plus pojawi się w Chrome Web Store na początku 2011 r. W ekipie pracującej nad wtyczką do Google Chrome udziela się Tom Joseph, twórca popularnego dodatku AdThwart.

Twórca dodatku nie przewiduje wersji dla Internet Explorera, ale nie wyklucza Adblock Plus dla Opery - przeglądarki, która wraz z swoją jedenastą odsłoną, wprowadziła obsługę rozszerzeń.